Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Gezi Göller İç Anadolu Bölgesi Kamp

Işık Dağı Karagöl Jeositi

Kızılcahamam bölgesi jeolojik oluşumlar açısından oldukça zengin bir bölgedir. Bölgenin en önemli jeolojik yapısı, Işık Dağı’nın eteklerinde, heyelan sonucu oluşmuş Karagöl Jeositi‘dir. Etrafının ağaçlarla kaplı olması ve gölgelerinin güneşi engellemesi ile göl rengi koyu rengini almıştır. Bu koyu renginden ötürü zamanla, gölün adı Karagöl olmuştur. Bölgedeki diğer ilgi çekici jeosit alanları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Karagöl Jeositi Kamp Alanı

Karagöl Jeositi, günübirlik ziyaret ve çadır kampı için oldukça uygun bir bölgedir. Göl çevresi orman örtüsüyle kaplı ve  göl alanı oldukça geniş bir düzlüktedir. Gölün uzunluğu 80, eni ise 35 m. civarındadır.  Göl çevresinde yürüyüş yapabilir, bizim gibi manzaranın güzelliğini fotoğraflayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karagöl Jeositi kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Gelmeden tüm ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız. Göl çevresi oldukça rüzgarlı, rüzgardan rahatsız olunması durumunda orman içi alanda kamp kurmayı tercih edebilirsiniz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı.
Göl kenarına yada ormanlık alana çadır kurulabilir.
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Yok
Tessis
Su kaynağı var.
Yeme içme yerleri yok. Tedarikli gidilmeli.
40.6408569,32.7644994

Bir diğer Karagöl ise İzmir yöresinde bulunmaktadır. İzmir Karagöl kamp alanı hakkındaki yazımız için tıklayın.

Ankara’da kamp yapmak için önerebileceğimiz bir diğer güzel yer olan Şahinler Tabiat Parkı hakkındaki yazımızı da buraya bırakıyoruz.

Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status