Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Sahinler kamp ankara

Şahinler Tabiat ParkıKızılcahamam bölgesinde çadır kampı yapılabilecek zengin orman varlığına sahip bir bölgedir. Kızılcahamamdan, Ankara-Bolu otoyolunu takip ettikden sonra 30. km de yol üzerinde yolun sağında görünüyor.  Daha detaylı yol tarifini altaki haritadan alabilirsiniz.

Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kırk hektarlık bir alanda, karaçam, sarıçam, kayın ve meşe ağaçlarından oluşan tabiat parkının girişinde Şahinler göleti bulunmakta ve çevresinde balık tutulabilmektedir. Göl çevresi daha çok piknik alanları olarak kullanılmaktadır ve kamp için sakinlik arayanlar tercih etmeyebilir. Orman içindeki düzlükler tercih edilerek oldukça sakin bir kamp yapılabilir. Çevredeki diğer kamp alanların kapatılmasından sonra buranın doğal güzelliğinin kaybetmemesini ve kamp alanı olarak kalmasını diliyoruz. Şahinler Göleti Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve giriş ücretleri için tıklayın.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Ücretli kamp alanı.
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Var
Tessis
Yeme içme yerleri yok. Yakınlardaki köy ve kasabalarda bulunabilir.
40.6256205,32.4432227

Ankara’da kamp yapmak için önerebileceğimiz bir diğer güzel yer olan Karagöl Jeositi hakkındaki yazımızı da buraya bırakıyoruz.

Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status