Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
DarıDere Kampı
Ege Bölgesi Gezi Kamp Millî Parklar Tabiat Parkları

Kazdağları Turu 1. Gün – Darıdere Kampı

DarıDere Kampı

Sabahın erken saatlerinde çıktığımız Kazdağları kampı yolculuğumuzun ilk durağı Darıdere Tabiat Parkı‘ydı. Darıdere’ye Narlı Köyü üzerinden ulaşım sağlanıyor, bu köyden tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Narlı Köyü küçük bir köy kahvesi ile sizi karşılıyor. Burada yorgunluk atabilir. Köy meydanında satılan yöresel ürünlerden alabilirsiniz. Kahvenin yanında ise köy kasabı bulunmakta, buradan alacağınız etin tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Kazdağları Darıdere Milli Parkı Kamp ve Karavan Alanı

Darıdere Milli Parkı Kamp ve Karavan Alanı
Kazdağları Darıdere Milli Parkı Kamp ve Karavan Alanı

Milli Parklara bağlı tabiat parkı içindeki Kazdağları manzaralı Darıdere kamp alanı, karavan ve çadır kurma alanlarının bulunduğu geniş bir düzlükten oluşmaktadır. Kafe, tuvalet, duş imkanları mevcuttur. Uygun fiyatları ile Kazdağları çevresinde konaklayabileceğiniz güzel bir alternatif olabilir.

Ancak Nisan ayında yaptığımız bu ziyarette Darıdere Tabiat Parkı henüz konaklama için açılmamıştı. Gitmeden önce arayıp, bilgi almanızda fayda var. Bizde kamp alanına girmeyip, dereyi takip ederek, küçük bir şelale ve havuz bulduk. Tamda istediğimiz gibi bir kamp yeri keşfetmiştik. Küçük şelalemizin güzelliği ile tüm yol yorgunluğumuzu unutup ateş başında çok keyifli bir gece geçirdik.

Dari Dere Kamp Yerimiz
Havuzumuz ve Kamp Yerimiz

Darıdere milli parkı hakkında daha fazlı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı.
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi yakılabilir.
Toilet
Doğa  🙂
Tessis
Su kaynağı var.
39.651376,26.697642

Kazdağları gezilecek yerler ve turumuzun devamı için tıklayın.

Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status