Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Bozcaarmut Göleti
Gezi Göller İç Anadolu Bölgesi Kamp

Bozcaarmut Göleti


Bozcaarmut Göleti güzel manzarası ve ulaşım kolaylığı ile sebebiyle çevre illerdende ziyaretçi alan oldukça populer bir yer. Gölete 2 şekilde ulaşım sağlanıyor. Bursa-Eskişehir tarafından gelecekseniz orman yolunu takip ederek gölete ulaşıyorsunuz. Bilecik tarafından gelindiğinde ise yol tamamen asfalt, Bozcaarmut Köyü’nden geçip, gölet tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı

Göl çevresinde kamp yapabileceğiniz 3 farklı nokta var. Sessiz sakin bir kamp arayanlar için haftasonları ve tatil günleri tavsiye etmiyoruz. Şehre yakın olması sebebiyle oldukça kalabalık olabiliyor.

Gölün dört bir tarafına piknik masaları yerleştirilmiş ve göl çevresi eğimli olduğından kamp atabilecek alanlar kısıtlı. Eğer göl kenarında yer bulamazsanız, gölden biraz uzaklaşarak yeşillikler içerisinde kamp yapabileceğiniz düzlüklerde bulunuyor. Göl çevresinde su sıkıntısı yok, birkaç noktada çeşme bulunmaktadır.

Bozcaarmut göleti kamp
Bozcaarmut göleti ve çevresi

Göl çevresinde trekking yapabilir, güzel manzaralar yakalayabilirsiniz. Ayrıca orman içi patikaları takip ederek alternatif yürüyüş parkurları bulabilirsiniz. Gölde rengarenk pek çok balık ve kurbağa bulunmakta. İzinli olta avcılığı yapılabilir. Kurbağa sesleri ile uyuyacağınız bir kamp olacağını hatırlatmak isteriz. Bozcaarmut Göleti’nde 2 gece geçirdik. Kamp yaptığımız süre boyunca herhangi bir yaban hayvanına rastlamadık. Zaten köye çok yakın olduğu için göl çevresinde pek çok köpek vardı.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
 Var
Tessis
Su kaynağı var.
39.961011, 29.789379
Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status