Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
gökçetepe tabiat park
Kamp Marmara Bölgesi Tabiat Parkları

Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne’nin Keşan bölgesinde hem denize girilebilecek hem kamp atılabilecek güzel bir alternatiftir. İstanbul’a yakınlığı ve Saros körfezinin güzelliği nedeniyle haftasonları oldukça kalabalık oluyor. Sakin bir kamp yeri arayanlar hafta içi tercih etmeli. Giriş ücreti günlük çadır başına 45 tl, araç giriş ücreti ise 25 tl’ydi. (2018 fiyatları)

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kamp alanı oldukça büyük, ister çam ağaçları ile kaplı alanlara ister deniz kenarına çadır kurabiliyorsunuz. Alanda duş, tuvalet ve market mevcut.

Gökçetepe‘de yapılacak en güzel aktivitelerden biri dalış. Denizi oldukça berrak, çıplak gözle kıyıda bile balıkları görebiliyorsunuz. Şnorkelle renkli balıklar arasında yüzebilirsiniz. Ancak yer yer deniz kestaneleri mevcut, deniz ayakkabısı ile girmenizi tavsiye ederiz.

İbrice Limanı’nda Dalış

Tüplü dalış için de Gökçetepe‘den 10 km uzaklıkta olan İbrice Limanı’nda pek çok dalış okulu var. Burada dalış eğitimi alabilir. Yada ilk defa dalış yapacaksanız yarım saatlik discovery dalışını deneyimleyebilirsiniz.

Biz İbrice Dalış Merkezi‘ni bir gün önceden arayarak randevu aldık. Eğitmenler oldukça ilgiliydi. Discovery dalış için yaklaşık 2 saatinizi ayırmanız gerekiyor. Dalışa geçmeden önce dalış kuralları hakkında bilgilendirme yapılıyor. Daha sonra ekipmanlar giyilerek, öncelikle sığ suda dizleriniz üzerine oturup regülatör ile nefes alma pratiği yapıyorsunuz. Daha sonrasında 5-8 metre derinliğe kadar iniyorsunuz. Hazırlık süreci hariç su altında net 35 dakika kalmışız. Tabi etrafa bakınmaktan nasıl geçtiğini hiç anlamadık.

Dalış hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon için ibricedalismerkezi.com‘dan iletişime geçebilirsiniz.

Dalış ikimizi de oldukça acıktırmıştı. Dalış sonrasında İbrice Limanına çok yakın olan Mecidiye köyüne geçtik. Köyde güzel birkaç balık restoranı bulunuyor. Hem yorgunluğunuzu atmak hem de balıklarının tadına bakmak için buradaki restoranları denemenizi tavsiye ederiz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Kamping tesisi
Camp Fire
Mangal, yer ateşi yakılabilir.
Toilet
Var
Tessis
Market mevcut.
40.638250, 26.611058

Gökçetepe Tabiat Parkı kamp alanı hakkında detaylı bilgi için : gokcetepetabiatparki.com

Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status