Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Şavşat Karagöl
Göller Kamp Karadeniz Bölgesi Tabiat Parkları

Şavşat Karagöl Sahara Milli Parkı

Artvin’in Şavşat ilçesinde bulunan Karagöl Sahara Milli Parkı, sakinliği ve bozulmamış doğasıyla kendine hayran bırakıyor. Artvin birbirinden güzel iki Karagöle sahip. Bunlardan biri Borçka ilçesinde diğeri ise Şavşat’ta bulunuyor. Borçka Karagöl ile karşılaştırdığımızda biz burayı daha çok beğendik. Borçka Karagöl ve kamp alanı hakkında bilgileri BORÇKA KARAGÖL TABİAT PARKI yazımızda bulabilirsiniz.


Şavşat Karagöl Kamp Alanı

Karagöl Sahara Milli Parkı içerisinde oldukça geniş yeşillik bir alan bulunuyor ve piknik için kullanılabilecek ahşap kamelyalar mevcut. Burada göl manzaralı kamp atabileceğiniz düzlükler bulabilirsiniz. Borçka Karagöl’deki gibi kötü bir manzara ile hiç karşılaşmadık. Şavşat Karagöl ve çevresi gerçekten temiz tutuluyor.

Şavsat Karagöl Kamp Alanı
Şavsat Karagöl Kamp Alanı

Sabah erken saatlerde göle düşen yansımalar ile güzel kareler yakalayabilir, gölde kayık ile gezintiye çıkabilirsiniz. Gün içerisinde biraz yoğunluk olsa da sabah saatlerinde Karagöl sadece size kalmış oluyor. Dinginliğin ve manzaranın tadını çıkarın. Şavşat Cittaslow (sakin şehir) ünvanının hakkını gerçekten veriyor. Hatta burası Karadeniz turumuz boyunca 2 gece geçirdiğimiz tek yer oldu diyebiliriz.

Buraya kadar gelmişken Ardanuç’a da uğrayıp cağ yemenizi tavsiye ederiz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Kamping tesisi
Camp Fire
Mangal, yer ateşi yakılabilir.
Toilet
Var
Tessis
Market mevcut.
41.2942366,42.4693777,15
Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status