Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Ordu Perşembe Yaylası Kamp
Kamp Karadeniz Bölgesi Yaylalar

Ordu Perşembe Yaylası

Perşembe Yaylası, Ordu’da bulunan 1500 m rakımlı yemyeşil düzlüklere ve mendereslere ev sahipliği yapan doğa harikası bir yer. Ama ismi gibi Ordu’nun Perşembe ilçesinde değil, Aybastı ilçesinde bulunuyor.

Perşembe yaylası‘nın girişi oldukça güzel bir manzara ile sizi karşılıyor. Uçsuz bucaksız görünen düzlükler ve binlerce kıvrıma sahip mendereslerden etkilenmemek mümkün değil. Yayla merkezinde küçük bir gölet bulunuyor. Deniz bisikletleri ile gölde gezinti yapabilirsiniz.

Ordu Perşembe Yaylası Kamp
Ordu Perşembe Yaylası Girişi Muhteşem Düzlükleri.

Kamp Alanı

Perşembe Yaylası merkezinde yapılaşma oldukça fazla, burada göl çevresine kamp atanlarda gördük. Ama biz doğayla iç içe olmak istediğimizden yayla merkezinde kalmayıp, orman içinde kendimize manzaralı güzel bir yer bulup, kampımızı kurduk. Konaklama için Aybastı Kent ormanı içindeki Bungalov evleri de tercih edebilirsiniz.

Akşam güzel bir günbatımı eşliğinde yemeğimizi yapıp, doğanın tadını çıkardık. Sabah ise yoğun bir sis bizi karşıladı. Hemen kahvaltı hazırlıklarına başladık. Kahvaltıda mis gibi sucuklu yumurta olunca, kokusuna sevimli misafirlerimiz de geldi.

Hep beraber karnımızı doyurup, Ordu’nun en meşhur yerlerinden biri olan Boztepe’ye doğru yola çıktık. Boztepe’ye sahilden teleferikle 6-7 dakikalık bir yolculukla çıkabiliyorsunuz. Tepeye çıktığınızda tüm Ordu ayaklarınızın altında, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Teleferik haricinde araçla da Boztepe’ye çıkmak mümkün. Boztepe’de kısa bir gezinti sorasında Ordu‘ya veda edip, Giresun Kümbet Yaylası‘na doğru yola çıktık.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Yayla, doğal kamp alanı
Camp Fire
Mangal, yer ateşi yakılabilir.
Toilet
Yok
Tessis
Yayla merkezinde market, kafe/restoran mevcut.
40.624616,37.334254
Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status