Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Darlık
Göller Kamp Marmara Bölgesi

Şile Darlık Baraj Gölü

Darlık Baraj Gölü, İstanbulluların kaçış noktası olan Şile’de güzel manzarasıyla günübirlik kullanım ve kamp içinde oldukça ideal bir yer.

Kamp Alanı

Gölün giriş kısmındaki manzaralı düzlük kamp atmak için elverişli. Ancak burası genelde kalabalık oluyor. Sezon dışı tercih edebilirsiniz. Daha sessiz sakin bir kamp için göl çevresinden ilerlemeye devam edin. Manzaralı koylardan birinde kamp atabilirsiniz. Göl çevresi mevsimine göre oldukça rüzgarlı olabiliyor. Çadır yeri için ağaçlık kısımları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Özellikle yağmurlu havalarda yağış nedeniyle göldeki su seviyesi artacağından göle çok yakın çadır kurmamaya dikkat edin.

Darlık Baraj Gölü
Darlık Baraj Gölü gizli koy

Darlık Baraj Gölü‘nde kamp yaparken gece göl çevresinde domuzlara rastlamıştık. Her kampta olduğu gibi dikkatli olmakta, açıkta yiyecek, yemek artıkları ve çöp bırakmamakta fayda var. Çöplerinizi poşetleyip, kamp alanınızdan uzak bir ağaca bağlayabilirsiniz. Tabi giderken de çöpünüzü yanınızda götürmeyi lütfen unutmayın.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Baraj gölü, doğal kamp alanı
Camp Fire
Kamp ateşi yakılabilir.
Toilet
Yok
Tessis
Göl çevresinde herhangi bir tesis yok. Saklıgöl yolu üzerinde kafe/restoranlar mevcut.

Darlık Baraj Gölü Ulaşım

Darlık baraj gölüne Darlık’a sapmadan Ulupelit üzerinden devam ederek ulaşım sağlanıyor. Google maps ile göle rota çizdirmenizi tavsiye etmiyoruz.  Göl oldukça büyük bir alana yayılmış durumda ve mapste işaretli konumu takip ettiğinizde kamp alanına ulaşabilmek için tüm göl çevresini dönmek zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca göl çevresinde yolun oldukça kötü olduğunu belirtmekte fayda var.

41.111710, 29.574697

Şile kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status