Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Horma Kanyonu
Gezi Karadeniz Bölgesi

Horma Kanyonu Pınarbaşı

Horma Kanyonu, Küre Dağları gezimizde en çok beğendiğimiz yer oldu. Demir kazıklarla kayalara sabitlenmiş 3 km uzunluğundaki ahşap yürüyüş yolu ile Zara Çayı’nın içinden geçtiği kanyonda ilerlemek muhteşem bir duygu. İlk defa bu kadar uzun döşenmiş ahşap bir yol gördük.

Horma Kanyonu gezimiz sırasında yol henüz tamamlanmamıştı. 40-45 dakikalık bir yürüyüşün ardından platformun son noktasına ulaştık. Bu yol tamamlandığında kanyon çıkışında yer alan Ilıca Şelalesi’ne kadar uzanacak. Bu haliyle bile kanyon manzarası eşliğinde keyifle yürünecek bir rota. Gezi videomuzu aşağıya bırakıyoruz. YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın. 🤗

Küre Dağları’nın her mevsimi ayrı güzel. Pınarbaşı Kaymakanlığı web sitesinde Horma Kanyonu’nun 4 mevsimi görebileceğiniz fotoğraflar yer alıyor. Linki buraya bırakıyoruz. Hangi mevsim gideceğiniz size kalmış 🙂

Horma Kanyonu Ulaşım

Ankara ve İstanbul istikametinden Ilıca Şelalesine ulaşım için ilk olarak Karabük iline geldikten sonra, Safranbolu ilçesi içinden geçip, Bartın Safranbolu Yolu/D755 yoluna çıkıp, Bartın istikametinde 10 km kadar ilerlediğinizde Eflani / Pınarbaşı tabelasından, Eflani merkeze ulaşacaksınız. Eflani den çıkıştan 6 km sonra Pınarbaşı yönünü takip edin. Pınarbaşı‘na ulaştıktan sonra Horma Kanyonu 5 km uzaklıkta. Kahverengi tabelalar buradan sonra size yardımcı olacaktır. İstanbul Anadolu yakasından 480 km, 5-6 saat arası sürmekte.

Başlıca geçilecek il ve ilçeler, Karabük – Safranbolu – Eflani – Pınarbaşı.

41.6340196,33.1411411

Küre Dağları Milli Parkı’nda gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status