Evim Doğa
Evim Doğa
Dancing with the Birds
Tavsiye

Netflix Doğa Temalı Dizi Tavsiyelerimiz

Evde karantina günleri devam ederken, izleyebileceğiniz Netflix doğa temalı dizi ve belgesel önerilerimizi yazmaya karar verdik. Severek izlediğimiz ve ilham aldığımız doğa temalı Netflix yapımları fragmanları ile aşağıya ekledik. Umarız siz de seversiniz, şimdiden iyi seyirler.

Tales By Light

Tales By Light’ın her bölümünde dünyanın farklı bir köşesini keşfeden bir fotoğrafçının hikayesine ortak oluyoruz. Fotoğrafçıların arzu ettikleri mükemmel kareyi yakalamak için yaptıkları çalışmaları izlerken, siz de hiç gitmediğiniz yerleri keşfetmek ve seyahatinizin her anını fotoğraflamak isteyeceksiniz. Tales By Light, özellikle doğa fotoğrafçılığı ile ilgilenenler için ilham verici bir belgesel.

Night On Earth

Altı bölümlük belgesel dizi Night On Earth, güneş battıktan sonra vahşi hayata ışık tutarak hayvanlar geceleri ne yapıyor kavramına odaklanıyor. Kullanılan farklı kamera teknikleri ve termal görüntüleme sayesinde çok farklı koşullarda çok çeşitli türlerin karanlıktan sonra nasıl etkileşimde bulunduğunu ve hayatta kaldıklarını gözler önüne seriyor.

Dancing With The Birds

Kuşlarla Dans belgeselinde, Yeni Gine’deki orman kuşların rengarenk dünyasına misafir oluyoruz. Burada erkek kuşların işi çok zor. Dişi kuşları etkilemek için sadece güzel görünmek yetmiyor, etkileyici bir dans ile dişiyi hayran bırakmak zorundalar. Yine Netflix’de izlenebilen “Gezegenimiz” (Our Planet) adlı dizinin yapımcılarının hazırladığı “Kuşlarla Dans”, keyifle izlenecek bir belgesel.

100 Days of Solitude

İspanyol fotoğrafçı José Díaz, ölen kardeşi Tino’yu düşünmek ve modern dünyadan uzaklaşmak için kendine biraz zaman ayırmak istiyor. 100 gün boyunca doğada tek başına hiç kimseyle temas kurmadan yaşamaya karar veriyor. Bu belgesel ile İspanyol fotoğrafçının 100 gün boyunca sarp dağ manzaralarını, ormanları, şelaleleri ve vahşi yaşamı gezip, filme alışına ortak oluyoruz. 

Our Planet

Our Planet, dünyanın 4 bir yanından muhteşem görüntüler sunan bir belgesel serisi. Ancak bu seri diğerlerinden bir noktada ayrışıyor. İklim değişikliği ve insan etkisinin tüm canlılar üzerindeki olumsuz etkisini acı bir şekilde yüzümüze vuruyor. Her bölüm farklı bir sorunu önümüze getiriyor ve her şeyin birbiriyle nasıl bağlantılı olduğunu…

Mercan Peşinde

Mercan peşinde belgeseli ile sualtı yaşamının büyüleyici atmosferine konuk oluyoruz. Küresel ısınmanın okyanuslar üzerindeki etkisi ve yalnızca birkaç derecelik bir artışın bile mercanlar da dahil olmak üzere okyanustaki tüm canlıları ölüme sürüklediğini görüyoruz. Belgesel mercan resiflerinin hızla yok olduğunu fark eden bilim insanları, dalgıçlar ve profesyonel sualtı fotoğrafçılarının ortak çalışması ile farkındalık yaratmak için yapılmış.

Doğaya Karşı Mücadele – İnteraktif Dizi

Doğaya karşı mücadele izleyicinin seçimiyle hikayeye yön verdiği interaktif bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Maceraperest Bear Grylls‘i verdiğiniz kararlar ile doğada hayatta tutmaya çalışıyoruz. Doğaya karşı mücadele olur mu olmaz mı ayrı bir tartışma konusu ama eğlenceli bir seri olduğu için izlenebilir. Tabi ki bu serinin bir senaryodan ibaret olduğunu unutmamak gerek. Doğada denemeyiniz! uyarısını da buraya ekleyelim.☺

Bu süreçte kitap, film, dizi ve belgesel listeleri oluşturmaya devam edeceğiz. Sizden gelecek önerileri de yorumlar bölümüne bekliyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status