Evim Doğa
Evim Doğa
DarıDere Kampı
Ege Bölgesi Gezi Kamp Millî Parklar Tabiat Parkları

Kazdağları Turu 1. Gün – Darıdere Kampı

Darıdere Tabiat Parkı, sabah erken saatlerde çıktığımız Kazdağları kamp yolculuğumuzun ilk durağıydı. Darıdere’ye Narlı Köyü üzerinden ulaşım sağlanıyor, bu köyden tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Narlı Köyü küçük bir köy kahvesi ile sizi karşılıyor. Burada yorgunluk atabilir. Köy meydanında satılan yöresel ürünlerden alabilirsiniz. Kahvenin yanında ise köy kasabı bulunmakta, buradan alacağınız etin tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Kazdağları Darıdere Kamp ve Karavan Alanı

Darıdere Tabiat Parkı Kamp ve Karavan Alanı Kazdağları kamp
Darıdere Kamp ve Karavan Alanı

Kazdağları manzaralı Darıdere kamp alanı, karavan ve çadır kurma alanlarının bulunduğu geniş bir düzlükten oluşmaktadır. Kafe, tuvalet, duş imkanları mevcuttur. Uygun fiyatları ile Kazdağları çevresinde konaklayabileceğiniz güzel bir alternatif olabilir.

Ancak Nisan ayında yaptığımız bu ziyarette Darıdere Tabiat Parkı henüz kamp için açılmamıştı. Gitmeden önce arayıp, bilgi almanızda fayda var. Bizde kamp alanına girmeyip, dereyi takip ederek, küçük bir şelale ve havuz bulduk. Tamda istediğimiz gibi bir kamp yeri keşfetmiştik. Küçük şelalemizin güzelliği ile tüm yol yorgunluğumuzu unutup ateş başında çok keyifli bir gece geçirdik.

DarıDere Kamp Yerimiz kazdağları kamp
Havuzumuz ve Kamp Yerimiz

Sıkça Sorulan Sorular

Darıdere Ulaşım

Kazdağları gezilecek yerler ve turumuzun devamı için diğer yazılarımızı da aşağıya bırakıyoruz.

Kazdağları Turu 2. Gün – Mehmetalan Köyü Kampı

Kazdağları Turu 3. Gün – Assos Kampı

Kazdağları Milli Parkı Gezi Rehberi

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Erkan
Erkan
4 yıl önce

Merhaba
Paylaşım için teşekkür ederim. Çadırı kurduğunuz yeri biraz daha ayrıntılı tarif edebilir misiniz? Ve suya girip yüzebileceğimiz başka alanlar da gözünüze çarptı mı? Çok teşekkür ederim🤗

Evim Doğa
Evim Doğa
Yönetici
Reply to  Erkan
4 yıl önce

Merhaba, dere boyunca girilecek yerler vardı. Tabiki suyun durumunu ve şiddetine göre girebilirsiniz dikkatli olunmalı. Biz gittiğimizde bahardı, su çok soğuktu giremedik. Kampımızın ikinci gününde Mehmetalan Köyünde kaldık, ordaki işletmenin önünde geçen nehirde rahatlıkla girebilirsiniz.

Evim Doğa
Evim Doğa
Yönetici
Reply to  Erkan
4 yıl önce

Haritadaki konum, tam çadırı attığımız konum 🙂

İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status