Evim Doğa
Evim Doğa
Akaleos Kamp Alanı
Ege Bölgesi Gezi Kamp Millî Parklar

Kazdağları Turu 2. Gün – Mehmetalan Köyü Kampı

Kazdağları gezimizin 2. gününde sabah erken saatlerde Darıdere‘de kurduğumuz kampımızı toplayıp, Kazdağları çevresindeki köyleri gezmeye koyulduk. Mehmetalan Köyü, Yeşilyurt Köyü ve Adatepe Köyü Kazdağları eteklerinde gezilecek başlıca yerler arasında.

Kazdağları turumuzun ilk gününe bakmak isterseniz tıklayın.

Kazdağları Gezilecek Yerler

Yeşilyurt Köyü

Kazdağlarının eteklerindeki Yeşilyurt Köyü ilk durağımız oldu. Kazdağları manzarası ile güne güzel bir köy kahvaltısı ile başlamanızı tavsiye ederiz çünkü Kazdağlarında gezilecek çok yer var 🙂

Yeşilyurt Köyü mis gibi havası, taş evleri ve arnavut kaldırımı yollarıyla bizi cezbetti. Köy meydanında satılan yöresel ürünlerden alıp denemenizi tavsiye ederiz. Yeşilyurt‘ta konaklamak isteyenler için butik otel alternatifleri de mevcut. Ancak tatil zamanları İstanbula yakın olması sebebiyle köyün oldukça kalabalık olduğunu söyleyebiliriz.

Yeşilyurt Köyü kazdağları kahvaltı
Yeşilyurt Köyündeki Kahvaltımız

Adatepe Köyü

Yeşilyurt Köyü‘nden sonra rotamızı Adatepe‘ye çevirdik. Adatepe Köyü girişinde Zeus Altarı bulunuyor. Araçları burada bırakıp, yeşilliklerle çevrili 800 metrelik yürüyüş yolu takip edilerek Zeus Altarı‘na ulaşabiliyorsunuz. Burada enfes bir manzara sizi karşılıyor, tepeden Edremit Körfezi‘ni tüm güzelliği ile görebiliyorsunuz.

Zeus Altarı
Zeus Altarından Bir Manzara

Adatepe Köyü koruma altına alınmış taş evleri ile dikkat çekiyor. Evlerden bazıları restore edilerek butik otel olarak işletilmektedir. Taş sokaklarda güzel fotoğraflar yakalabilirsiniz. Köy meydanındaki kahvede yorgunluk atıp, meydanda satılan dondurmaların tadına bakmadan dönmeyin.

Adatepe Köyü
Adatepe Köyü Evleri Arkamızda

Adatepe Köyü yolu üzerinde Adatepe Zeytinyağı Müzesi‘ne de uğramanızı tavsiye ederiz. Zeytinyağı yapımında kullanılan araçların sergilendiği müzenin yanı sıra, buradan zeytin, zeytinyağı, sabun ve hediyelik alışverişi de yapabilirsiniz.

Mehmetalan Köyü – Kazdağları Kamp Alanı

Kazdağları gezimizin 2. gününde Kazdağlarının eteklerinde bulunan Mehmetalan Köyü‘nde konaklamayı planlamıştık. Burada Zeytinli deresi kenarında konaklayabileceğiniz pek çok kamping alternatifi mevcut. Bizde tercihimizi Akaleos Kamping‘den yana yaptık. Çünkü bir sonraki gün Kazdağları Milli Parkı turuna katılacaktık.

Mehmetalan Köyü, Kazdağları Milli Park girişine çok yakın olması ve turların sabah erken saatlerde başlaması sebebiyle bu çevrede konaklayabileceğiniz güzel bir alternatif. Akaleos Kamping‘de dere kenarına çadırınızı kurarak konaklayabiliyorsunuz. Kafe, tuvalet, duş imkanları mevcut. Aynı zamanda dereye girip yüzebiliyorsunuz. İletişim ve rezervasyon için tıklayın.

Akaleos Kamping kazdağları kamp
Akaleos Kamp Yerimiz
Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Kamping alanı.
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
 Var
Tessis
Kafe ve tesis var

Kazdağları gezilecek yerler ve turumuzun devamı için tıklayın.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status