Evim Doğa
Evim Doğa
akdağ tabiat parkı
Ege Bölgesi Göller Kamp

Akdağ Tabiat Parkı

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yer alan Akdağ Tabiat Parkı, göl ve dağ görüntüsünün buluştuğu manzarasıyla bizi kendine hayran bıraktı. 2000 Yılında Milli Park ilan edilen ve koruma altına alınan Akdağ Tabiat Parkı, içinde birçok yaban hayatı canlıları ve birçok bitki türünü barındırmaktadır. Oldukça geniş bir alana sahip Akdağ Tabiat Parkı, hem günübirlik kullanım hem de kamp için uygun bir yer.

Akdağ Kamp Alanı

Tabiat parkı içerisinde yürüyüş yolları, bisiklet parkurları bulunmaktadır. Birçok doğa aktiviteleri ve doğa sporları yapma olanakları sayesinde, tercih edilebilir.(Doğa fotoğrafçılığı, yaban hayatı gözlemciliği) Ayrıca, orman içlerinde konumlandırılmış bungalov evlerde bulunmaktadır. Kış aylarında, doğa ile iç içe olmak için tercih edilebilir.

Haftasonu ya da tatil dönemlerine denk gelirseniz gündüz oldukça kalabalık olabiliyor. Biz akşam saatlerinde tabiat parkına geldiğimizde yoğun bir dönüş trafiği ile karşılaşmıştık. Akşam saatlerinde ise sakin ve güzel bir manzara ile çadırımızı kurduk.

Akdağ Tabiat Parkı
Kamp yerimizin manzarası

Kamp için gölet çevresinde gezerek sakin ve güzel manzaralı bir yer bulabilirsiniz. İsterseniz orman içlerinde çam ağaçlarının altında güzel bir kamp yapabilirsiniz. Odun ve su konusunda bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Etrafta kuru odun çokça bulunmakta. Gölet girişinde su ve temel ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz birde market bulunmakta.

Biz, göletin dağlara bakan tarafında kampımızı kurduk. Gölet çevresinde pek çok noktada ahşap masalar mevcut. İsterseniz masaların yanında veya kamelyaların yakınında kamp atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Akdağ Ulaşım

Akdağ Tabiat Parkı, barındırdığı bitki türleri ve canlılar hakkında daha detaylı bilgi için milli parklar sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Buraya yakın bir diğer kamp alanı ise Salda Gölü. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. Salda Gölü yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status