Evim Doğa
Evim Doğa
Hacıllı Köyü Kamp
Gezi Kamp Marmara Bölgesi

Şile Hacıllı Köyü ve Şelalesi

Hacıllı Köyü ve şelalesini ilk duyduğumuzda İstanbul’a bu kadar yakın böylesine güzel bir yer olması bizi çok şaşırttı. En kısa süre içinde gidip, keşfetmeyi planladık. Şile tüm İstanbullular için en yakın kaçamak noktası nede olsa. 🙂 Hacıllı Köyü’ne Şile’den geçip Ağva yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz. Şile’de farklı bir yer arıyorsanız da Şile Sahil Kamp yazımıza göz atın.

Hacıllı’ya geldiğinizde öncelikle yürüyerek keşfe çıkmanızı ve şelaleyi görmenizi tavsiye ederiz. Şelaleye zorlayıcı olmayan kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz.

Hacıllı Şelalesi
Hacıllı Şelalesi

Hacıllı Köyü Kamp Alanı

Dere kenarında kamp kurulabilecek pek çok alan var. Ancak ulaşımın kolay olması sebebiyle kalabalık olabiliyor. Kamp için sakin bir yer arayanlar konumunu verdiğimiz yere bakabilir. Burası sadece arazi araçları ile inebileceğiniz bir bölge, yolu çok bozuk. Araçları üst tarafta bırakarak dere kenarındaki geniş yeşillik alana yürüyerekte ulaşabilirsiniz. Bizde bu bölgeye kampınızı kurup, akan suyun rahatlatıcı sesiyle güzel bir haftasonu geçirdik. Hatta ocak ayında olmamıza rağmen hava o kadar güzeldi ki kamp ateşimizin başında tüm gece keyifle oturabildik. Ancak sabaha karşı başlayan sağanak yağmur süpriz değildi, hava durumunu önceden kontrol ettiğimiz için tedarikliydik.

Hacıllı Köyü Kamp Ateşi
Ateşimizi yaktıktan sonra herşeye hazırız…

Köye çok yakın olduğu için herhangi bir yabani hayvan ile karşılaşmadık. Sadece akşam otururken küçük bir tilki etrafta geziniyordu. Her kampta olduğu gibi dikkatli olmakta, açıkta yiyecek, yemek artıkları ve çöp bırakmamakta fayda var. Çöplerinizi poşetleyip, kamp alanınızdan uzak bir ağaca bağlayabilirsiniz. Tabi giderken çöpünüzü de almayı unutmayın. 🙂

Sıkça Sorulan Sorular

Hacıllı’da kamp yapmak ücretli mi?

Hacıllı köyünde kamp yapmak ücretsiz.

Bölgede işletme veya tesis var mı?

Doğal kamp alanı, herhangi bir işletme yok.

Yakınlarda bakkal veya market var mı?

Yol üzerindeki köylerde küçük marketler bulunuyor.

İçme suyu veya çeşme var mı?

Köyde içme suyu ve çeşme var.

Kamp alanında tuvalet var mı?

Kamp alanında tuvalet yok.

Elektrik var mı?

Kamp alanında elektrik yok.

Telefon çekiyor mu?

Telefon çekiyor.

Ateş yakmak serbest mi, odun var mı?

Yanınızda odun ya da kömür getirmenizi tavsiye ederiz. Yer ateşi ve mangal yakılabilir.

Bölgede yabani hayvan var mı?

Akşam otururken küçük bir tilki kamp alanımıza gelmişti. 🙂

Karavan için uygun mu?

Karavan için uygun.

Hacıllı Köyü Ulaşım

41.047222,29.775278

Şile kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status