Evim Doğa
Evim Doğa
köprülü kanyon
Gezi Kamp

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Antalya Manavgat ilçesi sınırlarında bulunan Köprülü Kanyon, adını Köprüçay Irmağı üzerindeki Roma Dönemi’nde inşa edilen Oluk Köprü’den almaktadır. Türkiye’nin en popüler rafting noktası olmasının yanında kanyonda jeep safari ve doğa yürüyüşleri de yapılmaktadır.

Köprülü Kanyon Rafting Turu

Köprülü Kanyon’a geldiğinizde rafting için pek çok firma karşınıza çıkacak. Buradaki firmaların bir kısmı aynı zamanda kamping hizmeti de veriyor. Biz akşam saatlerinde Köprülü Kanyon’a geldiğimizden gece konaklayacak bir yere de ihtiyacımız vardı. Birkaç firma ile görüşüp fiyat aldık ve tercihimizi Enjoy Rafting’den yana yaptık. Rafting için kişi başı yemek dahil 50 tl den anlaştık. O gece konaklama içinde herhangi bir ücret almadılar. Bahçelerine çadırımızı kurup, bir gece konakladık. Enjoy Rafting hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için site linklerini buraya bırakıyoruz.

Ertesi gün saat 11’de tur ile gelen turistler ile birlikte rafting için gerekli olan can yeleği, kask ve küreklerimizi alarak transfer araçları ile başlangıç noktasına götürüldük. Burada profesyonel rehberler 6 yada 8 kişilik dengeli gruplar oluşturarak botlara bindiriyor.

14 km’lik parkur boyunca Köprüçay’ın buz gibi suyunda rafting yapmak oldukça eğlenceli. Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç olmadan rehberin yönlendirmesi ile rahatlıkla yapılabiliyor. Rafting sırasında botun devrilmesi ya da düşme gibi bir durum kolay kolay oluşmuyor ama bazı geçişlerde tamamen ıslanıyorsunuz 😀 Telefon, kamera gibi cihazlarınızı su geçirmez koruma kılıfları olmadan sakın yanınıza almayın. Su akışının sakin olduğu yerlerde bottan atlayıp yüzebiliyorsunuz. Ama su o kadar soğuk ki fazla dayanılmıyor 🙂 Yüzme molaları ve zipline aktivitesi için verilen molalar ile rafting turu yaklaşık 3 saat sürüyor. Tur bitiminde yemek veriliyor. Bu arada rafting boyunca video çekimi yapılıyor. Video ve fotoğrafları ekstra bir ücretle alabiliyorsunuz.

Köprülü Kanyon ilk rafting denememizdi. Açıkçası daha zorlu bir parkurla karşılaşacağımızı sanıyorduk ama birkaç geçiş hariç oldukça kolaydı. En kısa sürede farklı yerlerde de rafting yapmayı düşünüyoruz.

Antalya kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status