Evim Doğa
Evim Doğa
Kamp Karadeniz Bölgesi

Bolu Kamp ve Karavan Alanları

Zengin bitki örtüsü ve yaban hayatına sahip olan Bolu, kamp için en sevdiğimiz yerlerin başında geliyor. Biz de sizler için Bolu en iyi kamp yerleri ve ücretsiz kamp ve karavan alanlarını içeren bir liste hazırladık.

Sinekli Yaylası

1.450 m rakımda olan Sinekli yaylası, Düzce’ye 33 km mesafede küçük bir yayla. Yaylaya Abant üzerinden ya da Samandere Köyü üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak bölge yoğun kar aldığından mayıstan önce ulaşım mümkün olmuyor. Kamp için yaylanın ormanlık bölgesi tercih edilebilir.

sinekli yaylası bolu kamp
Sinekli Yaylası

Sülüklügöl

Bolu Mudurnu sınırları içinde bulunan Sülüklügöl, 1700’lü yıllarda tektonik hareketler sonucu meydana gelen heyelan ile oluşmuş bir göldür. Heyelan ile birlikte oluşan çukur alan suyla dolmuş o sırada toprakta bulunan ağaçları sular altında bırakmıştır. Ancak o günden günümüze ağaç gövdeleri bozulmadan göl içinde kalmış ve bir doğa harikası oluşturmuştur. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

sülüklügöl bolu kamp karavan
Sülüklügöl

Abant Tabiat Parkı

Abant Gölü, çevresindeki zengin bitki örtüsü ve doğal yaşam ile kamp, trekking, sportif olta balıkçılığı ve doğa fotoğrafçılığı için oldukça idealdir. Göl çevresi sarı ve karaçam, kayın, meşe, kavak, dişbudak, gürgen, söğüt ağaçları ile çevrilidir. Göl çevresindeki bu ormanlar aynı zamanda tavşan, tilki, çakal, kurt, ayı, domuz, geyik gibi yabani hayvanlara da ev sahipliği yapmaktadır.

abant bolu kamp karavan
Abant

Yedigöller

Yedigöller, trekking, doğa fotoğrafçılığı, çadır kampı denince akla gelen ilk yerlerden biri. Yedigöller; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl‘den oluşuyor. Milli park içinde Büyükgöl manzaralı geniş bir kamp alanı mevcut. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

bolu kamp yedigöller
Yedigöller

Sarıalan Yaylası

Kartalkaya yolu üzerinde olan Sarıalan Yaylası ve göleti doğa ile iç içe kamp yapmak için ideal bir yer. Ancak domuz ve ayı bölgesi olduğunu hatırlatmakta fayda var. Tek başımıza kamp yaptığımız sırada çadırımızın yanına kadar bir ayı gelmişti.

sarıalan yaylası
Sarıalan Göleti

Aladağ Göksu Tabiat Parkı

Göksu Tabiat Parkı, Bolu’da kamp yapmayı en sevdiğimiz yer. Tabiat Parkı içindeki Aladağ göleti, kamp dışında trekking, piknik ve sportif olta balıkçılığı için de idealdir. Her mevsim açık olan tabiat parkına giriş ücretli. Ayrıca konaklama için bungalov evlerde bulunuyor.

Aladağlar Göksu Tabiat Parkı
Aladağlar Göksu Tabiat Parkı

Gölcük Tabiat Parkı

Bolu’nun simgesi haline gelmiş Gölcük Tabiat Parkı, her mevsim ayrı güzelliğe bürünmesi ile meşhur. Etrafı sarıçam ve göknar ağaçları ile kaplı gölün hemen karşı kenarındaki konukevi ve ağaçların suya yansıması ile ortaya kartpostalları aratmayan görüntüler çıkıyor. Göl çevresinde yürüyüş yapabilir ya da bisiklet kiralayarak gezebilirsiniz.

Gölcük Tabiat Parkı
Gölcük Tabiat Parkı

Bolu en iyi kamp yerleri ve ücretsiz kamp ve karavan alanları listemizin sonuna geldik. Yeni yerlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız mail listemize katılın!

Kamp alanları hakkında sorularınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

“Türkiyenin En İyi 10 Kamp Alanı ve “Karadeniz Bölgesi En İyi Kamp Alanları” yazılarımıza da buraya bırakıyoruz. Kamp maceralarımızı takip etmek için YouTube Kanalımıza da bekleriz. 🙂

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status