Evim Doğa
Evim Doğa
Yedigöller
Gezi Kamp Karadeniz Bölgesi Millî Parklar

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller, trekking, doğa fotoğrafçılığı, çadır kampı denince İstanbul’a yakın ilk akla gelen yerlerden biri. Geçtiğimiz kasım ayında bizde sonbaharın renklerini doyasıya izleyebilmek için Yedigöller’e doğru yola koyulduk. Tabi sadece sonbahar da değil 4 mevsim de ayrı bir güzelliğe sahip olması, hafta sonları inanılmaz kalabalık olmasına yol açıyor. Bazen Milli parkın iç yolunda araçla ilerlemek imkansız hale gelebiliyor. Bu nedenle sabah erken saatlerde milli parka giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Yedigöller Kamp Alanı

Yedigöller Milli Parkı bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olmak üzere 7 göl var. Biz Büyükgöl kenarındaki kamp alanını tercih ettik. İster gölün kenarına ister göl manzaralı ağaçlık bölgeye çadırınızı kurabilirsiniz. Burada geniş bir kamp alanı mevcut.

Yedigöller kamp
Yedigöller Büyükgöl

Mill Park bünyesinde çadır kampına alternatif bungolov evlerde konaklama imkanı da bulunuyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için: Yedigöller Milli Parkı

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Milli parkın korunması ve doğal güzelliklerin mangal dumanı altında bırakılmaması için; mangal ve yer ateşi yakılması milli park içinde yasaklanmıştır.

Aktiviteler

Milli park içinde aynı zamanda piknik alanları ve yürüyüş yolları da mevcut. Dilek çeşmesi, gülen kayalar (buraya neden gülen kayalar demişler anlamadık) ve şelale yürüyüş rotasındaki ilgi çekici noktalar. Yönlendirme tabelalarını takip ederek keyifli bir yürüyüşle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yedigöller
Göl çevresinde yürüyüş yaparken çekilmiş bir kare
Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Çadır alanı mevcut. Kurulabilir.
Camp Fire
Yer ateşi, mangal vb..  yakmak yasaktır.
Toilet
Var
Tessis
Yeme ve içme tesisi var. Konaklama için bungalov evler bulunuyor.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status