Evim Doğa
Evim Doğa
Gezi Kamp Marmara Bölgesi Yaylalar

Menekşe Yaylası

Menekşe yaylası, pek çok doğal güzelliği barındıran Kocaeli‘nin en güzel yaylarından biridir. Başiskele ilçesine bağlı olan Menekşe yaylasında trekking yapabilir. Kamp kurup, dostlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bölgeye günübirlik trekking gezileri düzenleyen pek çok tur alternatifi de mevcut. Kocaeli Dağcılık Klubü web sitesinden trekking rotası hakkında bilgi alabilirsiniz. Sayfa linkini buraya bırakıyoruz.

Kamp Alanı

Kampımızı Menekşe Yaylası‘nın hemen karşı tarafında kalan geniş düzlüğe kurduk. Kır çiçekleriyle kaplı yemyeşil bir alan burası. Yürüyüş yaparken dağ kekiği ve kantaron toplayabilir. Mis kokulu dağ çileklerinin tadına bakabilirsiniz. Yaylada herhangi bir tesis bulunmamaktadır, tüm ihtiyaçlarınızı alıp, gelmelisiniz.

menekşe yaylası
Menekşe Yaylası
Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Yayla, doğal kamp alanı
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Yok
Tessis
Su kaynağı var, yeme içme yerleri yok.
Tedarikli gidilmeli.

Menekşe Yaylası Ulaşım

Menekşe yaylasına en kolay ulaşım Gölcük Eriklitepe Tabiat Parkı‘nın içinden geçip, Kırıntı Köyü üzerinden devam ederek sağlanıyor. Gölcükten Eriklitepe Tabiat Parkı tabelalarını takip edebilirsiniz. Tabiat parkına kadar yol stabil. Tabiat parkı çıkışından itibaren toprak yoldan devam ederek Kırıntı köyüne ulaşıyorsunuz. Menekşe yaylası köyden yaklaşık 5 km uzaklıkta.

40.582357, 29.905966

Kocaeli kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!
DMCA.com Protection Status
Kamp ve Doğa Rotaları
Available on the App StoreAvailable on Google Play
Ödül
17. Altın Örümcek Blog Kategorisi Birincisi Evim Doğa
17. Altın Örümcek Kategori Birincisi
Mayıs Ayı Bülteni
Bültene Kayıt Ol
E-posta listesine sende katıl, yeni yerleri ilk sen öğren!
Youtube