Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Gezi Kamp Marmara Bölgesi Yaylalar

İnönü ve Ercuva Yaylaları

İnönü ve Ercuva yaylaları Sakarya’nın Pamukova ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul’a yakınlıkları ve yaylalara ulaşımın kolay oluşu sebebiyle yaz aylarında inanılmaz kalabalık oluyor.

Kamp Alanı

İnönü yaylası 1050 metre yüksekliğinde, pek çok yayla evini barındıran oldukça geniş bir yayladır. Ancak yaylaya çıktığımızda oldukça kalabalık olduğundan birkaç km ilerisinde ki Ercuva yaylasına geçmeyi tercih ettik.

Ercuva yaylası, İnönü yaylasına göre biraz daha sakin diyebiliriz. Ancak her iki yaylada da ateşli silah atma yarışı var adeta. Sabaha kadar süren silah seslerinden rahatsız olmamak elde değil. Doğayla baş başa, sessiz sakin bir kamp isterseniz sezonda gitmenizi tavsiye etmeyiz. Ya da kulaklıklarınızı takıp, sevdiğiniz müzikler eşliğinde yıldızları seyre dalabilirsiniz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Yok
Tessis
Su kaynağı İnönü yaylasında var.
Tesis yok.
40.561782019157185, 29.989355004340425

Kocaeli kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status