Evim Doğa
Evim Doğa
Gezi Kamp Marmara Bölgesi

Papaz Çayırı Kampımız – Kocaeli

Kocaeli kamp alanları ve doğa rotaları bakımından çok zengin bir bölge. Menekşe yaylası yakınlarında güzel bir kamp alanı olan Papaz çayırı da sakinliği ve doğanın içinde oluşu sebebi ile ilgimizi çekti. Papaz çayırına geldiğimizde bizden başka hiç kimse yoktu. Çadırımızı kurup, temiz hava, sakinlik ve güneşin keyfini çıkarmaya başladık. Bir süre sonra ormanın içinden neşeli sesler gelmeye başladı. Kalabalık bir trekking grubu bize doğru geliyordu. Onlarda bu yeşillikler içindeki çayırda mola verip dinlenmeye karar verdiler. Tabi onlar bizi burada yerleşik hayata geçmiş bir şekilde görünce epey şaşırdılar. Menekşe yaylası trekking rotası hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Papaz Çayırı Kamp Kocaeli
papaz çayırına çadırımızı attıkdan sonraki dinlenme.

Papaz Çayırı Kamp Alanı

Kamp alanına, orman yolu üzerinden ulaşım sağlanmakta ve bu yol kesim sahasında olduğundan yer yer bozukluklar vardı. Ancak arazi araçları için ulaşım sıkıntı olmayacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise, kamp alanında mobil hatlar kullanılamıyor. Biraz etrafta dolaşıp orman içinden yüksek yerlere doğru çıktığınızda, az da olsa şebekeleri yakalama fırsatı bulabilirsiniz.

Küçük bir orman turundan sonra yavaş yavaş karnımız acıkmaya başladı. Akşam çökmeden yemek hazırlıklarına başlamaya karar verdik. Yemeğimiz tam hazır olmuştu ki orman içinden sesler gelmeye başladı. Ama bu sefer sesler insan sesleri gibi değildi. 😯 Yemeği hızlı hızlı yemeğe koyulduk. Bir yandan da sesleri anlamaya giderek daha da yoğunlaştığını farketmeye başladık. Henüz hava bile kararmamıştı ve sesler domuz sesini andırıyordu. Sanırım yemek kokusu domuzların ilgisi çekmişti ya da bizim kokumuz. 🙄

Yalnız ve tedarikli olmadığımızdan ötürü, apar topar yemeğimizi yiyip toplanmaya karar verdik. Yakınlarda başka bir kamp alanı bulabiliriz diyerek tekrar yola koyulduk. Uzunca bir süre, orman yolundan devam edip, ana yola bağlanabildik. Bir yandan da kalabileceğimiz bir yer aramaya devam ediyorduk. Sonunda Kuzuyayla Milli Parkı‘na gitmeye karar verdik.

Papaz Çayırı Kamp Kocaeli

Özetle Papaz Çayırı, arkadaş çevresi ve gruplar ile kamp yapılmasını tavsiye ettiğimiz, doğa ile iç içe bozulmamış bir kamp alanı. En kısa zamanda arkadaş grubumuzla tekrar gitmeyi ve Menekşe yaylası trekking turu yapmayı düşünüyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Papaz Çayırı Ulaşım

Kocaeli kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status