Evim Doğa
Evim Doğa
Ordu Perşembe Yaylası Kamp
Kamp Karadeniz Bölgesi Yaylalar

Perşembe Yaylası Ordu

Perşembe Yaylası, Ordu’da bulunan 1500 m rakımlı yemyeşil düzlüklere ve mendereslere ev sahipliği yapan doğa harikası bir yer. Ama ismi gibi Ordu’nun Perşembe ilçesinde değil, Aybastı ilçesinde bulunuyor.

Perşembe yaylası‘nın girişi oldukça güzel bir manzara ile sizi karşılıyor. Uçsuz bucaksız görünen düzlükler ve binlerce kıvrıma sahip mendereslerden etkilenmemek mümkün değil. Yayla merkezinde küçük bir gölet bulunuyor. Deniz bisikletleri ile gölde gezinti yapabilirsiniz.

Ordu Perşembe Yaylası Kamp
Ordu Perşembe Yaylası Girişi Muhteşem Düzlükleri.

Perşembe Yaylası Kamp Alanı

Perşembe Yaylası merkezinde yapılaşma oldukça fazla, burada göl çevresine kamp atanlarda gördük. Ama biz doğayla iç içe olmak istediğimizden yayla merkezinde kalmayıp, orman içinde kendimize manzaralı güzel bir yer bulup, kampımızı kurduk. Konaklama için Aybastı Kent ormanı içindeki Bungalov evleri de tercih edebilirsiniz.

Perşembe Yaylası
Manzaralı kamp alanımız

Akşam güzel bir günbatımı eşliğinde yemeğimizi yapıp, doğanın tadını çıkardık. Sabah ise yoğun bir sis bizi karşıladı. Hemen kahvaltı hazırlıklarına başladık. Kahvaltıda mis gibi sucuklu yumurta olunca, kokusuna misafirlerimiz de geldi. Sevimli dostlarımızla kahvaltı videomuzu aşağıya bırakıyoruz, YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın. 🤗

Hep beraber karnımızı doyurup, Ordu’nun en meşhur yerlerinden biri olan Boztepe’ye doğru yola çıktık. Boztepe’ye sahilden teleferikle 6-7 dakikalık bir yolculukla çıkabiliyorsunuz. Tepeye çıktığınızda tüm Ordu ayaklarınızın altında, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Teleferik haricinde araçla da Boztepe’ye çıkmak mümkün. Boztepe’de kısa bir gezinti sorasında Ordu‘ya veda edip, Giresun Kümbet Yaylası‘na doğru yola çıktık.

Sıkça Sorulan Sorular

Perşembe Yaylası’nda kamp yapmak ücretli mi?

Perşembe Yaylasında kamp yapmak ücretsiz.

Bölgede işletme veya tesis var mı?

Yayla, doğal kamp alanı, herhangi bir tesis yok.

Yakınlarda bakkal veya market var mı?

Yayla merkezinden tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İçme suyu veya çeşme var mı?

İçme suyu ve çeşme yok.

Kamp alanında tuvalet var mı?

Kamp alanında tuvalet yok.

Elektrik var mı?

Kamp alanında elektrik yok.

Telefon çekiyor mu?

Telefon çekmiyor.

Ateş yakmak serbest mi, odun var mı?

Kuru odun bulunuyor, yer ateşi yakılabilir.

Bölgede yabani hayvan var mı?

Bölgede yabani hayvanlar bulunmaktadır.

Karavan için uygun mu?

Karavan için uygun.

Perşembe Yaylası Ulaşım

40.624616,37.334254

Doğu Karadeniz gezilecek yerler ve kamp alanları tavsiyelerimiz için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status