Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
samandere şelalesi düzce
Gezi Karadeniz Bölgesi

Düzce Samandere Şelalesi

Düzce, şelaleleriyle, yaylalarıyla pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan bir bölge. Bulunduğu köye adını vermiş Samandere şelalesi Düzce’de görülmesi gereken bir doğa harikasıdır. Aynı zamanda orman bakanlığı tarafından tabiat anıtı olarak ilan edilmiştir. Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bulunan bir diğer ünlü şelalesi de Güzeldere‘dir. Güzeldere Şelalesi hakkındaki yazımız için tıklayın.

Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı

Şelalenin doğal yapısı bozulmadan kayalar üzerine döşenmiş merdivenlerden aşağı indikçe, şelalenin heybeti karşısında büyülenmemek mümkün değil.

Bazı geçiş noktalarında şelaleden şiddetle akan suyun rüzgarını teninizde hissedip,  sıçrayan su tanecikleriyle ıslanıyorsunuz. Seyir teraslarında durup güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Bölgede piknik alanları ve yeme içme tesisleri mevcut.

samandere şelalesi düzce

Kamp Alanı

Daha çok günübirlik ziyaret için tercih edilen bir yer, bölgede kamp yapılabilecek bir alan göremedik. En yakın kamp bölgesi olarak Kocayayla tercih edilebilir. Kocayayla kamp alanı yazımız için tıklayın.

Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status