Evim Doğa
Evim Doğa
Güzeldere Şelalesi - Düzce
Karadeniz Bölgesi Tabiat Parkları

Güzeldere Şelalesi – Düzce

Güzeldere şelalesi Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bulunan görülmesi gereken bir doğa harikası. Şelaleye merdivenlerden inerek ulaşıldığında, 130 metre yüksekten akan şelale oldukça heybetli görünüyor. Seyir teraslarındaki banklarda gözlerinizi kapatıp, şelalenin eşsiz sesiyle dinlenebilirsiniz.

Şelaleye inen merdivenler

Alanda geniş piknik alanı, çocuk oyun alanı, yeme içme tesisleri ile konaklayabileceğiniz bungalov evler bulunuyor. Festivallerde ve organizasyonlarda kullanılan geniş çimenlik alan ise kamp yapmak isteyenler için elverişli olabilir. Şelale etrafını saran kayın, gürgen, kestane gibi ağaçları ile eşsiz güzelliğini korumaktadır. Yolunuz Düzce’den geçerse mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Güzeldere şelalesi
Güzeldere şelalesi

Güzeldere Şelalesi Ulaşım

Şelale hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Düzce’nin görülmesi gereken bir diğer ünlü şelalesi de Samandere’dir. Samandere şelalesi hakkında detaylı bilgi için yazımıza tıklayın.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status