Evim Doğa
Evim Doğa
Gezi Göller İç Anadolu Bölgesi Kamp

Işık Dağı Karagöl Jeositi

Kızılcahamam bölgesi jeolojik oluşumlar açısından oldukça zengin bir bölgedir. Bölgenin en önemli jeolojik yapısı, Işık Dağı’nın eteklerinde, heyelan sonucu oluşmuş Karagöl Jeositi‘dir. Etrafının ağaçlarla kaplı olması ve gölgelerinin güneşi engellemesi ile göl rengi koyu rengini almıştır. Bu koyu renginden ötürü zamanla, gölün adı Karagöl olmuştur. Işık dağı Karagöl Jeositi, günübirlik ziyaret ve kamp için oldukça uygun bir bölgedir. Bölgedeki diğer ilgi çekici jeosit alanları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Karagöl Jeositi Kamp Alanı

Göl çevresi orman örtüsüyle kaplı ve  göl alanı oldukça geniş bir düzlüktedir. Gölün uzunluğu 80, eni ise 35 m. civarındadır. Çadır kampı için elverişli olan Karagöl çevresinde yürüyüş yapabilir, bizim gibi manzaranın güzelliğini fotoğraflayabilirsiniz.

Işık Dağı Karagöl Jeositi Kamp Alanı
Işık Dağı Karagöl Jeositi

Işık dağı Karagöl Jeositi kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Gelmeden tüm ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız. Göl çevresi oldukça rüzgarlı, rüzgardan rahatsız olunması durumunda orman içi alanda kamp kurmayı tercih edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Karagöl Jeositi Ulaşım

Bir diğer Karagöl ise İzmir yöresinde bulunmaktadır. İzmir Karagöl kamp alanı hakkındaki yazımız için tıklayın.

Karagöl dışında, Ankara’da kamp yapmak için önerebileceğimiz bir diğer güzel yer olan Şahinler Tabiat Parkı hakkındaki yazımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status