Evim Doğa
Evim Doğa
Badara yaylası
Kamp Karadeniz Bölgesi Yaylalar

Rize Badara Yaylası

Badara Yaylası, Rize ilinin, Hemşin ilçesinde bulunan 1850 m rakımlı bir yayladır. Gito Yaylasına komşu olan Badara yaylası henüz Gito kadar popüler olmadığından oldukça sakin. 2 yayla arası yaklaşık 6 km, Gito yaylasından trekking yaparak da Badara yaylasına ulaşabilirsiniz.

Badara Yaylası Kamp Alanı

Badara Yaylası‘na geldiğimizde tamamen sisle kaplıydı. Çadır atmak için keşfe çıktığımızda yaylayı gören tepelik bir alan olduğunu farkettik. Hemen bu alana kurulduk. Yer yer sis hafifliyor sonra tekrar yoğunlaşıyordu. Akşamüstü motorsikletli bir çift ve ikiz çocuklarıyla gezen bir aile de kamp atmak için yanımıza geldi. Sis tamamen dağıldığında ise manzaramız müthişti. Bir yanımızda yayla manzarası bir yanımızda gün batımı manzarasıyla kaçkar dağları tek kelime ile muhteşemdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde otostopla gelen arkadaşlarda bize katıldı. Güzel insanlarla tanıştığımız ateş başında keyifli sohbetle geçen bir gece geçirdik.

Badara Yaylası

Badara Yaylası‘nda konaklayabileceğiniz bir dağ evi de bulunuyor. Gito kadar olmasa da Badara yaylasına da günübirlik turlar düzenlenmekte. Ama yayla sakinleri günübirlikçilerin yaylayı kirletmesinden bir hayli şikayetçi. Bizim yanımıza da gelerek belirlenen yerler dışında ateş yakmamamızı istediler. Bizde zaten hep beraber toplanıp ortak bir kamp ateşi yakmayı düşünmüştük. Giderken de çevreye duyarlı olarak arkanızda hiçbir iz bırakmadan yayladan ayrıldığınızda, herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Sabah erkenden kalkıp, toplanarak Gito Yaylası’na doğru yola çıktık. Sabah erken saatlerde Gito’ya gidebilirseniz sis denizi manzarasını görebilir ve güzel kareler yakalayabilirsiniz. Yine Gito üzerinden ulaşılan Ambarlı yaylasını da görmenizi tavsiye ederiz. Burada herhangi bir işletme yok, ihtiyaçlarınızı yaylaya gelmeden karşılamalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Badara Yaylası Ulaşım

Rize’de diğer görülmesi gereken yerler: Samistal Yaylası, Huser Yaylası
Karadeniz Bölgesi En İyi Kamp Alanları yazımızı da buraya bırakıyoruz.

Kamp maceralarımızı takip etmek için YouTube Kanalımıza da bekleriz. 🙂

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status