Assos Kamp
Ege Bölgesi Gezi Kamp Millî Parklar

Kazdağları Turu 3. Gün – Assos Kampı

Assos, planımızda hiç yoktu aslında, bol gezmeli bir günün sonunda kendimizi Assos Gargara Kamping de bulduk. 🙂 Hikayeyi baştan alırsak, Kazdağları gezimizin 3. gününde konaklama için Ayazma Pınarı Tabiat Parkı‘na gitmeye karar vermiştik. Yaptığımız araştırmalarda çadır konaklaması yapılabilecek bir yer olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak akşam saatlerinde tabiat parkına geldiğimizde içeride kampa izin verilmediğini, tabiat parkının dışında özel bir işletme tarafından işletilen küçük bir alan olduğunu gördük. Şelale kenarında kamp atma hayalimiz suya düşmüştü. Burada kalmayıp, başka bir kamp alanı arayışına koyulduk. Bu arada havada kararmış, tüm gün yaptığımız Kazdağları Milli Parkı turu bizi çok yormuştu. Yakınlarda nerede kalabiliriz diye düşünürken, yaz aylarında gitmeyi planladığımız Assos‘a doğru rotamızı çevirmeye karar verdik.

Assos Kamp Alanı

Assos yolu boyunca deniz kenarında pek çok kamping alternatifi mevcut. Biz tercihimizi Gargara Kamping‘den yana yaptık. Gece 10 civarında kamp alanına ulaşabildik. Henüz sezon açılmadığından kamp alanı oldukça sakindi. Deniz kenarına çadırımızı kurup, dalga sesleri eşliğinde keyifli bir gece geçirdik. Ertesi gün ise nisan ayında olmamıza rağmen denize girme fırsatı bile bulabildik. Gargara Kamping hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Assos Gargara kamp
Assos Gargara Kamping – İncir ağacı altındaki, kamp yerimiz ve kahvaltımız.
Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Kamping alanı
Camp Fire
Kamp ocağı kullanılabilir.
Toilet
Var.
Tessis
Var
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status