Evim Doğa
Evim Doğa
Şavşat Karagöl Sahara Milli Parkı
Kamp Karadeniz Bölgesi

Karadeniz Bölgesi En İyi Kamp Alanları

Yeşilin sonsuz tonunu barındıran Karadeniz Bölgesi, kampçılar ve doğa tutkunları için adeta bir cennet. Sizler için, batısından doğusuna pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Karadeniz’de nerelerde kamp yapılır, sevdiğimiz Karadeniz kamp yerleri ve bize göre Karadeniz Bölgesi en iyi kamp alanları listesi oluşturduk.

Batı Karadeniz Bölgesi

1-Torkul Yaylası ve Göleti

Torkul Yaylası, doğasına her daim hayran olduğumuz Düzce’nin en güzel yerlerinden biri. Torkul göleti fotoğraf çekmeyi sevenler için adeta bir cennet diyebiliriz. Gölün her bir yanı ayrı güzellikte. Göl kenarında çok geniş düzlükler yok ancak kamp atacak sakin ve manzaralı bir yer mutlaka bulabilirsiniz. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Torkul Göleti karadeniz kamp yerleri
Torkul Göleti

2- Pürenli Yaylası

Düzce Gölyaka’da bulunan Pürenli Yaylası mis gibi yayla havası ve göl manzarasında çadır kampı yapmak isteyenler için ideal bir yer. Yaylanın sakinliğinin tadını çıkarabilir, ahşap yayla evlerinin suya yansıması ile güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Orman içi patikalar takip edilerek komşu yaylalara yürüyüş yapılabilir. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Pürenli Yaylası
Pürenli Yaylası

3- Düzce Kocayayla

1.449 m rakımı olan Kocayayla, Düzce’ye 35 km mesafededir. Adından da anlaşıldığı gibi çam ağaçları ile kaplı kocaman bir yayla. Kocayayla aynı zamanda Şehirli, Çiçekli ve Sinekli yaylaları ile bütünlük arz ederek biryaylalar grubu oluşturmaktadır. Yaylada doğa ile iç içe kamp atabilir, çevre yaylalara trekking yapabilirsiniz. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Kocayayla
Kocayayla

4- Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller, trekking, doğa fotoğrafçılığı, çadır kampı denince İstanbul’a yakın ilk akla gelen yerlerden biri. Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olmaküzere 7 göl var. Milli park içinde Büyükgöl manzaralı geniş bir kamp alanı mevcut. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Yedigöller
Yedigöller

5- Sülüklügöl

Sülüklügöl 1700’lü yıllarda tektonik hareketler sonucu meydana gelen heyelan ile oluşmuş bir göldür. Heyelan ile birlikte oluşan çukuralan suyla dolmuş o sırada toprakta bulunan ağaçları sular altında bırakmıştır. Ancak o günden günümüze ağaç gövdeleri bozulmadan göl içinde kalmış ve bir doğa harikası oluşturmuştur. Göl kenarı kamp yamaya elverişlidir. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Sülüklügöl
Sülüklügöl

6- Eğriova Göleti

Yenice ormanları yaban hayatı ve doğal çeşitlilik bakımından oldukça zengindir. Orman içi pek çok trekking ve bisiklet rotası mevcuttur. Eğriova Göleti’ de, Yenice Ormanları içinde kamp yapılabilecek en güzel yerlerden biridir. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Eğriova Göleti karadeniz kamp alanı
Eğriova Göleti

7-Karabük Sorgun Yaylası

Yenice Ormanları içinde kamp atılabilecek bir diğer alternatifte Sorgun Yaylası’dır. Yaylada konaklayan hayvancılık yapan birkaç hane var. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Sorgun Yaylası
Sorgun Yaylası

8-Uluyayla

Uluyayla, Bartın ile Karabük arasında 8600 hektarlık orman alanı içerisinde bulunmaktadır. Yarısı Bartın diğer yarısı Karabük ili sınırları içerisindedir. Her iki şehirden de ulaşım mevcuttur. Adı gibi oldukçabüyük olan yayla kamp atmaya elverişlidir. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Uluyayla karadeniz çadır kamp
Uluyayla

Orta Karadeniz Bölgesi

1-Perşembe Yaylası

Ordu Aybastı ilçesinde bulunan Perşembe yaylası ilginç menderes oluşumları ve yemyeşil doğası ile mutlaka görülmesi gereken bir yer. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

persembe yaylasi
persembe yaylasi

Doğu Karadeniz Bölgesi

1-Kümbet Yaylası

Doğu Karadeniz Bölgesi doğal güzellikleri ve kamp yerleri bakımından oldukça zengindir. Kümbet Yaylası Turizm Merkezi olup, Giresun’un en popüler yaylalarındandır. Yayla çevresi gür ormanlarla çevrilidir. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Kümbet Yaylası Giresun
Kümbet Yaylası 

2-Sis Dağı Yaylası

Giresun Görele İlçesinde yer alan Sis Dağı, Aladağ’ın enyüksek noktasıdır. Yayla Giresun ve Trabzon illeri tarafından ortak kullanılır. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Giresun Sis Dağı
Giresun Sis Dağı

3-Trabzon Livera Camping

Livera Camping, Trabzon Maçka’da doğayla iç içe ve çevreye duyarlı bir kamp alanı. İster oda konforundaki otantik oba çadırlarında ister yeşillikler içinde çadırınızda konaklayabilirsiniz. Livera Camping Maçka merkezden 8 km uzaklıkta. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

livera kamping karadeniz çadır kamp
Livera Kamping

4-Badara Yaylası

Karadeniz kamp yerleri denilince ilk akla gelen, birbirinden güzel yaylalara ev sahipliği yapan Rize’ye, turunuzda bol zaman ayırmalısınız. Gito Yaylasına komşu olan Badara Yaylası, Rize ilinin, Hemşin ilçesinde bulunan 1850 m rakımlı bir yayladır. Henüz Gito kadar popüler olmadığından sakin ve doğa ile iç içe bir kamp alanı arayanlar için ideal. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Badara yaylası
Badara Yaylası

5-Samistal Yaylası

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde 2508 m yükseklikte bulunan Samistal Yaylası, bölgedeki en yüksek yaylalardan biri. Yollar çok bozuk ve araçla ulaşım oldukça zor, ama gördüğünüz manzaraya kesinlikle değer. Turistik olmayan bir yaylada kamp atmak isteyenler için ideal. Kamp alanı hakkında detaylı bilgive konum için tıklayın.

samistal yaylası
Samistal Yaylası

6-Huser Yaylası

Huser Yaylası, Rize ilinin, Çamlıhemşin ilçesine bağlıbir 2400 m rakımlı bir yayladır. Huser Yaylası gün batımı ve bulut denizi manzarasının en güzel izlendiği yaylalardan biridir. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Huser Yaylası
Huser Yaylası

7-Borçka Karagöl Tabiat Parkı

Karadeniz kamp yerleri arasında en popüler olan ise Borçka Karagöl. Artvin’de bulunan Borçka Karagöl mutlaka görmeniz gereken kartpostal gibi manzaraya sahip. Doğa yürüyüşüne çıkabilir, güzel karaler yakalayabilirsiniz. En az 1 gece kamp atmadan dönmeyin. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Borçka Karagöl karadeniz kamp yerleri
Borçka Karagöl

8-Şavşat Karagöl Sahara Milli Parkı

Artvin’de bulunan bir diğer Karagöl’de Şavşat’tadır. Oldukça güzel bir manzaraya sahip Karagöl Sahara Milli parkında doğayla iç içe keyifli vakit geçirebilir, göl manzarasında kamp atabilirsiniz. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Şavşat Karagöl karadeniz kamp yerleri
Şavşat Karagöl

Karadeniz Bölgesi en iyi kamp alanları listemizin sonuna geldik. Doğu Karadeniz turuna çıkmayı düşünüyorsanız aşağıdaki yazımıza da bekleriz; Doğu Karadeniz Kamp ve Gezi Rehberi

Yeni yerlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız mail listemize katılın!

Kamp alanları hakkında sorularınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hamza
Hamza
1 yıl önce

Merhaba kamp alanında yemek yapılabilirmi
Çocuklar için uygunmu soğuk olurmu çocuklar için
Ve güvenlimi rahat uyurmuyuz

İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status