Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Kümbet Yaylası Giresun
Kamp Karadeniz Bölgesi Yaylalar

Giresun Kümbet Yaylası

Kümbet Yaylası, Giresun denince akla gelen ilk yerlerden biri. Giresun’un Dereli ilçesinde bulunan Kümbet yaylası bölgede oldukça popüler bir yer haline gelmiş. Yaylada yapılaşma o kadar çok ki, yayla özelliğini yitirdiğini düşünmemek elde değil. Kümbet yaylası’nda daha bakir bir güzellikle karşılaşmayı umarken bu manzara ile karşılaşmak bizi biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Kümbet Yayla merkezinden yöresel ürünler alabilir, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca yaylada hayvancılık yapılıyor, buranın etlerinin tadına bakmadan dönmeyin.

Kümbet Yaylası Kamp Alanı

Kümbet Yaylası‘na ulaştıktan kısa bir süre sonra oldukça yoğun bir sis bastırdı. Göz gözü görmez hale geldi. Yayla merkezinden çıkıp, yöre halkının da piknik amacıyla kullandığı ormanlık bölgede sisler içinde kampımızı kurduk. Akşam ateş başında karavanlarıyla gezen bir çift misafirimiz oldu. Gezi maceralarımızı paylaştığımız keyifli sohbetle geçen bir geceydi.

Sabah ise erkenden toparlanıp, Kuzalan Şelalesi‘ne doğru yola çıktık. Kümbet yaylası yakınlarındaki Kuzalan şelalesi görülmeye değer.

Kümbet Yaylası Kamp - Kuzalan şelalesi
Kuzalan şelalesi

Sonrasında ise rotamızı görmek için sabırsızlandığımız Sis Dağı’na çevirdik.  Sis Dağı Yaylası ve kamp alanı hakkında bilgileri SİS DAĞI yazımızda bulabilirsiniz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Yayla, doğal kamp alanı
Camp Fire
Mangal, yer ateşi yakılabilir.
Toilet
Var
Tessis
Yayla merkezinden tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
40.559161, 38.447406
Bunu Paylaş

Yorum Yazın

*Email adresiniz yayınlanmayacak.

İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status