Evim Doğa
Evim Doğa
Kamp Marmara Bölgesi

Kocaeli Kamp ve Karavan Alanları

İstanbul’a yakınlığı sebebiyle kamp için en çok tercih ettiğimiz illerden biri de Kocaeli. Biz de sizler için Kocaeli en iyi kamp yerleri ve ücretsiz kamp ve karavan alanlarını içeren bir liste hazırladık.

1- Kuzuyayla Milli Parkı

Kuzuyayla Milli Parkı, Kartepe kayak merkezi yolu üzerinde ve ulaşımı oldukça kolaydır. 4 mevsim ayrı güzelliğe sahip olan Kuzuyayla Milliparkı mutlaka görülmesi gereken bir yer. Ayrıca Milli park içinden Kartepe zirveye yürüyüş rotası mevcut. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

kocaeli kamp
Kuzuyayla Milli Parkı

2- İnönü Yaylası

İnönü yaylası, İstanbul’a yakınlığı ve kolay ulaşımı sebebiyle Kocaeli’nin en çok rağbet gören yaylalarından biridir. Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen İnönü yaylası mutlaka görülmelidir. Kamp ve karavan alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

inönü yaylası kocaeli kamp
İnönü Yaylası

3- Ercuva Yaylası

İnönü yaylasına komşu olan Ercuva yaylası, Kocaeli’nin bir diğer güzel yaylasıdır. İki yayla arasında patika yoldan yürüyüş yapılabilir ve kamp atılabilir. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

kocaeli kamp
Ercuva Yaylası

4- Kayaüstü Yaylası

Kayaüstü yaylası, Kocaeli’de hem trekking hem de kamp yapılabilecek güzel bir alternatif. Trekking yolu takip edilerek yaylanın zirvesindeki kayaya çıkarak, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

kayaüstü yaylası kocaeli kamp
Kayaüstü Yaylası

5- Suadiye Tabiat Parkı

Suadiye Tabiat Parkı, zengin bitki örtüsü, ulaşım kolaylığı ve güzel manzarasıyla görülmeye değer. Kocaeli Kartepe sınırları içine bulunan tabiat parkında manzaralı tepelere kamp atabilirsiniz. Ahşap kamelyalar ve oyun alanları da bulunan tabiat parkı daha çok piknik alanı olarak kullanıldığından hafta sonları kalabalık olabiliyor.

Suadiye Tabiat Parkı

6- Menekşe Yaylası

Kocaeli Başiskele’de bulunan Menekşe Yaylası İstanbul’a oldukça yakın sevdiğimiz bir yer. Trekking rotaları bakımından da oldukça zengin bir bölge. Yemyeşil düzlüklere sahip yayla kamp ve karavan için oldukça elverişli. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

kocaeli kamp
Menekşe Yaylası

7- Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Tabiat Parkı, İstanbul’un yanı başı Gebze’de saklı bir güzellik. Trekking, kaya tırmanışı gibi doğa sporlarının yanında kamp da yapabileceğiniz tabiat parkına giriş ücretli. Tabiat parkı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Kocaeli en iyi kamp ve karavan alanları listemizin sonuna geldik. Yeni yerlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız mail listemize katılın!

Kamp alanları hakkında sorularınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

“Türkiyenin En İyi 10 Kamp Alanı ve “Marmara Bölgesi En İyi Kamp Alanları” yazılarımıza da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status