Evim Doğa
Evim Doğa
Gezi Kamp

TÜRKİYE’NİN EN İYİ 10 KAMP ALANI

Bugüne kadar Türkiye’nin pek çok yerinde kamp yaptık. Türkiye doğal güzellikler ve kamp alanları bakımından o kadar zengin ki, en iyi Türkiye kamp yerleri listesini yaparken çok zorlandık. 🙂

Eğer kampçılıkta yeniyseniz “Kampa Giderken Alınması Gereken Temel Malzemeler” ve “Kamp Yeri Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazılarımıza da mutlaka göz atın.

Kendi deneyimlerimize göre bizce Türkiye’nin en iyi 10 kamp alanı;

1- Yenice Ormanları

Yaban hayatı ve doğal çeşitlilik bakımından oldukça zengin olan Yenice Ormanları doğa tutkunlarının mutlaka görmesi gereken bir yer. Yenice Ormanları içinde kamp yapılabilecek en güzel yerlerden biri Eğriova Göletidir. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Eğriova Göleti
Eğriova Göleti

2- Pürenli Yaylası

Düzce Gölyaka’da bulunan Pürenli Yaylası karpostalları aratmayan manzarası ile kendine hayran bırakıyor. Mis gibi yayla havasında sakinliğin tadını çıkarmak için ideal bir yer. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

purenli yaylası türkiye kamp yerleri
Pürenli yaylası

3- Kapadokya

Kapadokya Kaya Camping, Göreme bölgesinde konaklanabilecek en güzel kamp alanı. Hem çadır hem de karavan kampı için her detay düşünülmüş. Ortak kullanım alanları tertemizdi. Otelleri aratmayacak bir havuzu bile var. Kaya Camping, turistler tarafından da çokça tercih edilen bir yer. Ayrıca Göreme açık hava müzesine de oldukça yakın. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kapadokya Kaya Camping
Kaya Camping

4- Kazdağları

Kazdağları, doğal güzellikler ve gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir bölge. Kazdağları ve çevresindeki köylerde mis gibi havanın tadını çıkararak, kamp atabilirsiniz. Darıdere kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

DarıDere Kampı
Kazdağları Darıdere

5- İğneada

İğneada Longoz ormanları Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde keşfedilmesi gereken bir doğa harikası. Bisiklet turu yaparken sahilde keşfettiğimiz kamp alanı tek kelime ile muhteşem. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

İğneada Kamp Alanı türkiye kamp yerleri
İğneada Kamp Alanı

6- Datça

Masmavi denizi ile tam bir doğa harikası olan Datça’da kamp yapabileceğiniz pek çok bakir koy bulunuyor. Akvaryum Koyu‘nda balıklar ile yüzüp, dalgaların sesi eşliğinde kamp atabilirsiniz.  

Datça Akvaryum Koyu kamp alanı
Datça Akvaryum Koyu

7- Faralya

Birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapan Muğla’nın bizce en güzel yeri Faralya. Kabak koyuna gelmeden önce sahilindeki dev kayalar ile oldukça ilgi çekici olan Aktaş Camping‘te kamp atabilirsiniz.

Faralya Aktaş Camping
Faralya Aktaş Camping

8- Şavşat Karagöl Sahara Milli Parkı

Artvin’de bulunan bir diğer Karagöl’de Şavşat’tadır. Oldukça güzel bir manzaraya sahip Karagöl Sahara Milli Parkı‘nda doğayla iç içe keyifli vakit geçirebilir, göl manzarasında kamp atabilirsiniz. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Şavşat Karagöl türkiye kamp alanları
Şavşat Karagöl

9- Huser Yaylası

Çamlıhemşin de bulunan Huser Yaylası Rize’nin en güzel yaylalarından biridir. Gün batımı ve bulut denizi manzarasından etkilenmemek imkansız. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Huser Yaylası
Huser Yaylası

10- Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller, trekking, doğa fotoğrafçılığı, çadır kampı denince akla gelen ilk yerlerden biri. Her mevsimi ayrı güzel olan Yedigöller; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl‘den oluşuyor. Milli park içinde Büyükgöl manzaralı geniş bir kamp alanı mevcut. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Yedigöller Türkiye kamp alanları
Yedigöller

En iyi Türkiye kamp yerleri listesinin sonuna geldik. Peki sizce Türkiye’nin en iyi 10 kamp alanı neresi?

Yeni yerlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız mail listemize katılın!

Türkiye kamp alanları hakkında sorularınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status