Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Eğriova Göleti Batı Karadeniz Turu
Gezi Göller Kamp Karadeniz Bölgesi Millî Parklar

Eğriova Göleti Yenice Ormanları – Batı Karadeniz Kampı

Batı Karadeniz gezimize biyolojik çeşitlilik bakımından son derece zengin, özgün ekosistemi ve dünyanın ender coğrafyalarında rastlanan el değmemiş anıtsal ağaçları ile bir doğa harikası olan Yenice Ormanları‘ndan başladık.  Karabük ili sınırlarındaki Yenice Ormanları, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), 1999 yılında Avrupa’nın biyolojik çeşitlilik açısından en değerli ve acil olarak korunması gereken yerlerden biri olarak tanımlanmıştır.

Eğriova Göleti Kamp Alanı

Eğriova Göleti, Yenice Ormanları içinde kamp yapılabilecek en güzel yerlerden biri. Gölet manzarasına çadırınızı kurup, sakinliğin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Eğriova Göleti
Eğriova Göleti kamp yerimiz

Eğriova Göleti‘nden yönlendirme tabelalarını takip ederek Yenice ormanlarının en önemli bölümü olan Anıt ağaçların bulunduğu Arboretum alanına geçebilirsiniz. Fotoğraf makinanızı yanınıza almayı sakın unutmayın.

Bunun dışında Yenice ormanları içinde trekking yada bisiklet turu yapılabilecek pek çok rota mevcut. Yenice belediyesinin yayınlamış olduğu rotaları içeren kitapçığa buradan ulaşabilirsiniz. Ancak orman içi yollarda dikkatli olmakta fayda var. Biz araçla yol alırken kocaman bir ayı ve 2 şirin yavrusuyla karşı karşıya gelmiştik. 🙂

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı.
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Yok
Tessis
Su kaynağı yok. Tedarikli gidilmeli
41.5412787,32.7895103
Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status