Evim Doğa
Evim Doğa
Gezi Kamp Karadeniz Bölgesi Yaylalar

Uluyayla Batı Karadeniz Kampı

Uluyayla, Bartın ile Karabük arasında 8600 hektarlık orman alanı içerisinde bulunmaktadır. Yarısı Bartın diğer yarısı Karabük ili sınırları içerisindedir. Her iki şehirden de ulaşım mevcuttur. Biz 27 km mesafedeki Bartın Ulus ilçesinden güzel manzalar eşliğinde yayla ya ulaşım sağladık.

Uluyayla Kamp Alanı

Uluyayla adı gibi oldukça büyük bir yayla olduğundan, kamp kurabilecek alanlar bir hayli fazla. Yayla merkezinde ise pekçok hane mevcut. Biz de yayla merkezinin sol tarafında kalan kart postalları aratmayan bir manzaraya karşı kurduk kampımızı.

Hava yağışlı olduğundan hemen ateşimizi yakıp, tentemizi kurararak ısınmaya başladık. Neyseki havanın yağışlı olacağını tahmin ederek bir gün önce bolca odun toplamıştık. Gün boyunca yayla da otlayan hayvanlar çadırımıza meraklı gözlerle bakarak bize eşlik etti. Gece olduğunda ise etraftan en ufak bir çıt sesi bile duyulmuyordu. Sanki Uluyayla da bizden başka hiçbir canlı yoktu. Ateşin başından kalkıp etrafa baktığımızda korku filmlerini aratmayacak şekilde tüm yaylanın sisle kaplanmış olduğunu farkettik. 🙂

Uluyayla Bartın Karabük Kamp
Kamp sabahında, manzaraya karşı kahvaltımızı yaptık.

Sabah olduğunda ise kara bulutlar ve akşamki sis dağılmış, açık ama oldukça serin bir hava bizi bekliyordu. Uluyayla manzarasına karşı masamızı kurup, keyifle kahvaltımızı yaptık. Keşke bir gece daha kalacak zamanımız olsaydı diye düşünmeden kendimizi alamadık. Çadırımızı ve eşyalarımızı toplayıp, tekrar gelmek üzere söz vererek Uluyaylaya veda ettik. Uluyaylanın 360o panaromik görüntüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Uluyayla Ulaşım

Batı Karadeniz Bölgesi gezilecek yerler ve kamp alanları tavsiyelerimiz için diğer yazılarımızı da aşağıya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status