Evim Doğa
Evim Doğa

Birbirinden güzel yaylara ev sahipliği yapan Düzce uğrak kamp yerlerimizden birisi. 1.449 m rakımı olan Kocayayla, Düzce’ye 35 km mesafede adından da anlaşıldığı gibi çam ağaçları ile kaplı kocaman bir yayla. Düzce Kocayayla, Şehirli, Çiçekli ve Sinekli yaylaları ile bütünlük arz ederek bir yaylalar grubu oluşturmasının yanında, kamp ve doğa gezileri için de oldukça elverişlidir.

Kocayayla’ya,  Samandere köyü üzerinden geçilerek ulaşılıyor. Tabi köye ismini veren Samandere şelalesine uğramadan geçmeyin deriz. Samandere şelalesi hakkında detaylı bilgi için sizi buraya alalım.

Kocayayla Kamp Alanı

Kocayaylanın güzelliğinden etkilenmemek imkansız. Nisan sonu yaylaya çıktığımızda yaylanın tek misafiri bizdik. Bir yanımızda heybetli çam ağaçların gölgelerinde halen erimemiş karlar, bir yanımızda da baharın gelişiyle açmış kır çiçekleri ile kaplı yemyeşil bir yayla bizi karşıladı. Doğa ile iç içe güzel bir haftasonu geçirdik. Çadır kampı ve karavan için elverişli olan yaylada herhangi bir tesis olmadığını hatırlatalım. Gelirken tüm ihtiyaçlarınızı alıp, tedarikli gelmelisiniz. Kocayayla’nın 360o panaromik görüntüsünü de buraya bırakıyoruz.

Düzce Kocayayla kamp alanı
Kocayayla
Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Yayla, doğal kamp alanı.
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Yok
Tessis
Su kaynağı var. Tesis yok

Kocayayla dışında, Düzce kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

40.628583, 31.211860
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!
DMCA.com Protection Status
Kamp ve Doğa Rotaları
Available on the App StoreAvailable on Google Play
Ödül
17. Altın Örümcek Blog Kategorisi Birincisi Evim Doğa
17. Altın Örümcek Kategori Birincisi
Mayıs Ayı Bülteni
Bültene Kayıt Ol
E-posta listesine sende katıl, yeni yerleri ilk sen öğren!
Youtube