Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Gezi Kamp Karadeniz Bölgesi Yaylalar

Düzce Kocayayla

Birbirinden güzel yaylara ev sahipliği yapan Düzce uğrak kamp yerlerimizden birisi. 1.449 m rakımı olan Kocayayla da Düzce’ye 35 km mesafede adından da anlaşıldığı gibi çam ağaçları ile kaplı kocaman bir yayla. Kocayayla aynı zamanda Şehirli, Çiçekli ve Sinekli yaylaları ile bütünlük arz ederek bir yaylalar grubu oluşturmaktadır.

Kocayayla’ya,  Samandere köyü üzerinden geçilerek ulaşılıyor. Tabi köye ismini veren Samandere şelalesine uğramadan geçmeyin deriz. Samandere şelalesi hakkında detaylı bilgi için sizi buraya alalım.

Kocayayla Kamp Alanı

Kocayaylanın güzelliğinden etkilenmemek imkansız. Nisan sonu yaylaya çıktığımızda yaylanın tek misafiri bizdik. Bir yanımızda heybetli çam ağaçların gölgelerinde halen erimemiş karlar, bir yanımızda da baharın gelişiyle açmış kır çiçekleri ile kaplı yemyeşil bir yayla bizi karşıladı. Doğa ile iç içe güzel bir haftasonu geçirdik. Yaylada herhangi bir tesis olmadığını hatırlatalım. Gelirken tüm ihtiyaçlarınızı alıp, tedarikli gelmelisiniz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı.
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Yok
Tessis
Su kaynağı var. Tesis yok

Düzce kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

40.628583, 31.211860
Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status