Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Torkul Göleti kamp
Gezi Göller Kamp Karadeniz Bölgesi Yaylalar

Torkul Yaylası ve Göleti

Torkul Yaylası ve Göleti, pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Düzce’nin görülmesi gereken başlıca yerlerinden biridir. Torkul Göleti, 1.251 m yükseklikte bulunan Torkul yaylası içerisinde volkanik çöküntü sonucu oluşmuş bir gölettir. Bizim gibi göl kamplarını seviyorsanız, buraya bayılacağınız kesin.

torkul göleti
Torkul Göleti yansımaları

Torkul Yaylası Kamp Alanı

Torkul Göleti çevresinde araç ile ilerlenemiyor. Araçları göletin üst kısmında bırakıp, gölet çevresinde yürüyüş yaparak keşif yapabilirsiniz. Gölün her bir tarafı ayrı güzellikte, gölde oluşan yansımalardan güzel kareler yakalayabilirsiniz. 

Torkul göleti ve çevresi bitki örtüsü bakımından da oldukça zengin. Burada kayın, köknar, gürgen, kestane, akçaağaç, karaçam gibi pek çok ağaç türü görmeniz mümkün.

Göl kenarı eğimli araziye sahip olduğundan çadır kurabilecek düz yerler kısıtlı. Kamp için gölün üst tarafını da tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu bölge, mantar bölgesidir. Birçok irili ufaklı mantar görebilirsiniz. Kasım ayında geldiğimizde göl çevresinde kamp yapan birkaç grup vardı. Yaz aylarında çok kalabalık olabileceğini düşünüyoruz. Sezon dışı yada haftaiçi gitmekte fayda var. Buraya gelmişken Torkul yaylasına 6 km uzaklıktaki Odayeri Yaylası da görülmeye değer.

Torkul Yaylası ve Göleti mantar bölgesi
Torkul göleti mantar bölgesinden bir mantar.
Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
 Yok
Tessis
Su kaynağı yok.

Düzce kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

40.679868,31.173444,16
Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status