Evim Doğa
Evim Doğa
Torkul Göleti kamp
Gezi Göller Kamp Karadeniz Bölgesi Yaylalar

Torkul Yaylası ve Göleti

Torkul Yaylası ve Göleti, pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Düzce’nin görülmesi gereken başlıca yerlerinden biridir. Torkul Göleti, 1.251 m yükseklikte bulunan yaylası içerisinde volkanik çöküntü sonucu oluşmuştur. Bizim gibi göl kamplarını seviyorsanız, Torkul Göleti kamp alanına bayılacağınız kesin.

torkul göleti
Torkul Gölü yansımaları

Torkul Yaylası Kamp Alanı

Torkul Gölü çevresinde araç ile ilerlenemiyor. Araçları gölün üst kısmında bırakıp, göl çevresinde yürüyüş yaparak keşif yapabilirsiniz. Gölün her bir tarafı ayrı güzellikte, gölde oluşan yansımalardan güzel kareler yakalayabilirsiniz. 

Göl çevresi bitki örtüsü bakımından da oldukça zengin. Burada kayın, köknar, gürgen, kestane, akçaağaç, karaçam gibi pek çok ağaç türü görmeniz mümkün.

Torkul Göleti, eğimli araziye sahip olduğundan kamp kurabilecek düz yerler kısıtlı. Kamp için gölün üst tarafını da tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu bölge, mantar bölgesidir. Birçok irili ufaklı mantar görebilirsiniz. Kasım ayında geldiğimizde göl çevresinde kamp yapan birkaç grup vardı. Yaz aylarında çok kalabalık olabileceğini düşünüyoruz. Sezon dışı yada haftaiçi gitmekte fayda var. Buraya gelmişken Torkul yaylasına 6 km uzaklıktaki Odayeri Yaylası da görülmeye değer.

Torkul Yaylası ve Göleti mantar bölgesi
Mantar bölgesinden bir mantar.

Sıkça Sorulan Sorular

Torkul Yaylası Ulaşım

Düzce kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status