Kamp Marmara Bölgesi

Bursa Kamp ve Karavan Alanları

Kamp için en sevdiğimiz yerlerin başında gelen Bursa, doğal güzellikleri ve kamp alanları bakımından oldukça zengin. Biz de sizler için Bursa en iyi kamp yerleri ve ücretsiz kamp ve karavan alanlarını içeren bir liste hazırladık.

Ericek Göleti

Bursa Gürsu’da bulunan Ericek Göleti’nde ister kamp yaparak ister bungalov evlerde konaklayarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Adrenalin Park tesisi bulunan gölette okçuluk, tırmanış, atv safari, zipline gibi doğa sporları yapabilir, kano veya deniz bisikletleri ile gezebilirsiniz.

Ericek Göleti
Ericek Göleti

Baraklı Göleti

Bursa’nın Keles ilçesine bağlı olan Baraklı Göleti çok duyulmamış bir güzellik. Ulaşımının kolay olması, köye yakın olması ve sakin olması en büyük artıları. Uludağ eteklerinde olduğundan yazın bile soğuk olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Baraklı Göleti Bursa kamp
Baraklı Göleti

Ketenli Yaylası

1440 m rakımdaki Ketenli Yaylası göz alıcı bir Uludağ manzarasıyla karşılıyor sizi. Sakin ve doğa ile iç içe bir kamp ya da karavan tatili yapmak için ideal bir yer. Herhangi bir tesis yok.

Ketenli Yaylasi Uludag
Ketenli Yaylasi Uludag

Aras Şelalesi

Uludağ’ın kar sularını taşıyan Aras Şelalesi, Ketenli yaylasından başlayan parkuruyla bölgedeki en güzel trekking rotalarından biri. Şelaleye 3 km’lik yer yer oldukça dikleşen bir patikadan ulaşılıyor. Detaylı bilgi için tıklayın.

Kocayayla

Kocayayla, Bursa’nın Keles ilçesinde bulunan Marmara bölgesinin en yüksek yaylasıdır. Çadır kampı ve karavan için oldukça elverişli geniş bir alana sahip olan Kocayayla’da piknik alanının yanısıra kafe ve restoranda bulunuyor. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

kocayayla bursa kamp
Kocayayla

Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı, Bursa denince akla gelen ilk yerlerden biridir. Daha çok kayak merkezleri ile kışın popüler olan Uludağ’ın aslında her mevsimi ayrı güzelliktedir. Yazın sıcaktan bunalınca, mis gibi dağ havası almak piknik ve kamp yapmak için güzel bir alternatiftir. Sarıalan ve Çobankaya, Uludağ Milli Parkı içerisinde kamp atabileceğiniz alanlardır. Detaylı bilgi için tıklayın.

Uludağ Çobankaya Bursa Kamp Alanı
Uludağ Çobankaya

Uludağ Buzul Gölleri

Uludağ’ın en yüksek noktası olan 2543 m yükseklikteki Uludağ Tepe altında kalan bölgede bir kısmı yazın kuruyan buzul gölleri bulunur. Yazın Uludağ zirve yolu üzerindeki karlar eridikten sonra göllere ulaşım sağlanabilmektedir. Detaylı bilgi için tıklayın.

Uludağ Buzul Göletleri

Bursa en iyi kamp yerleri ve ücretsiz kamp ve karavan alanları listemizin sonuna geldik. Yeni yerlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız mail listemize katılın!

Kamp alanları hakkında sorularınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

“Türkiyenin En İyi 10 Kamp Alanı ve “Marmara Bölgesi En İyi Kamp Alanları” yazılarımıza da buraya bırakıyoruz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status