Evim Doğa
Evim Doğa
Uludağ Çobankaya Kamp Alanı
Kamp Marmara Bölgesi Millî Parklar

Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı, Bursa denince akla gelen ilk yerlerden biridir. Daha çok kayak merkezleri ile kışın popüler olan Uludağ‘ın aslında her mevsimi ayrı güzelliktedir. Yazın sıcaktan bunalınca, mis gibi dağ havası almak piknik ve kamp yapmak için güzel bir alternatiftir.

Bizde geçtiğimiz haziran ayında Uludağ Buzul göllerine çıkma girişimimiz başarısız olunca kamp için Uludağ Milli Parkı’na doğru yola koyulduk. Uludağ Buzul Gölleri maceramız için tıklayın.

Uludağ Milli Parkı Kamp Alanları

Uludağ Milli Parkı‘na giriş yaptığınızda ilk olarak Kirazlıyayla bölgesinden geçiyorsunuz. Burası piknik ve günübirlik kullanım için ayrılmış bir alan. Buradan devam ettiğinizde sırasıyla Sarıalan ve Çobankaya bölgelerine ulaşıyorsunuz.

Çobankaya

Sarıalan ve Çobankaya, Uludağ Milli Parkı içerisinde kamp atabileceğiniz alanlardır. Bu bölgeler hem kamp hemde günübirlik kullanıma uygun. Biz daha sakin olduğu için Çobankaya bölgesinde kampımızı kurmayı tercih ettik. Kendimize orman içi güzel bir yer bularak burada 2 gece geçirdik. Milli Park bünyesinde yaban domuzu, ayı, tilki ya da çakal ile karşılaşmanız mümkün. Bu nedenle çadır yeri seçerken patika üstü olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. Ayrıca yine bu bölgede nehir kenarına inerekte kamp atabilirsiniz. Nehir yolu takip edilerek Softaboğan şelalesine trekking yapabilirsiniz. Kamp dışında konaklama için Sarıalan bölgesindeki dağ evleri de bir diğer alternatifiniz olabilir. Detaylı bilgi ve rezervasyon için: Uludağ Orman Köşkleri

Milli Park içerisinde restoran ve kafeler ve her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir market mevcut. Ayrıca her bölgede kaynak su ve çeşme bulunuyor.

Bakacak seyir terası

Çobankaya bölgesinden 3 km uzaklıkta Bakacak  Seyir Terası bulunuyor. Burada enfes bir manzara sizi karşılıyor, tepeden Bursa ve Marmara Denizi’ni tüm güzelliği ile görebiliyorsunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Uludağ Milli Parkı Ulaşım

Bursa ve çevresindeki diğer kamp alanları: Kocayayla, Ketenli yaylası, Buzul Gölleri

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status