Evim Doğa
Evim Doğa
Karabük Sorgun Yaylası
Gezi Kamp Karadeniz Bölgesi Millî Parklar Yaylalar

Karabük Sorgun Yaylası – Batı Karadeniz Kampı

Sorgun Yaylası, Yenice Ormanları içinde kamp yapılabilecek en güzel yerlerden biri. Geçtiğimiz bayram tatilinde gittiğimiz Yenice ormanları sakinliği ve muhteşem doğası ile bizi kendine hayran bırakmıştı.

Sorgun Yaylası Kamp Alanı

Sorgun Yaylası, 1650 metre yüksekliğindedir. Ağustos ayında yaylaya gitmiş olmamıza rağmen hava oldukça rüzgarlı ve soğuktu. Gelirken yanınıza içinizi ısıtacak ve enerji verecek yiyecekler almanızı tavsiye ederiz. Yada közde çikolatalı muz yapmayı deneyebilirsiniz. Bu enerji bombasını yedikten sonra yayla ayazı gerçekten hissedilmiyor. 🙂

Sorgun Yaylası
Sorgun Yaylası

Yaylada yaz aylarında konaklayan hayvancılıkla uğraşan birkaç hane var. Muhabbet etme fırsatı bulduğumuz yayla sakinleri oldukça sıcakkanlı ve misafirperver insanlardı. Çadırda kalmayın bize gelin diyerek, evlerine davet edenler bile oldu. 🙂 Tabiki bizde onları kamp ateşimize davet ettik. Sorgun yaylasında ateş başında keyifli sohbetle geçen güzel bir kamp gecesi geçirmiş olduk.

Enerji bombası közde çikolatalı muz soğuk havaların vazgeçilmezi.

Sorgun Yaylasına, Yenice Ormanları içerisinde diğer bir kamp bölgesi olan Eğriova Göleti üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğriova göleti kamp alanı hakkında detaylı bilgi için sizi yazımıza alalım.

Sıkça Sorulan Sorular

Sorgun Yaylası Ulaşım

Batı Karadeniz Bölgesi gezilecek yerler ve kamp alanları tavsiyelerimiz için diğer yazılarımızı da aşağıya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status