Evim Doğa
Evim Doğa
purenli yaylasi evimdoga

Gölyaka İlçesine bağlı olan Pürenli yaylası, doğal güzelliklerle dolu Düzce‘nin en güzel yerlerinden biri. Kamp ve karavan için oldukça elverişli olan Pürenli Yaylası rakımı 1.400 m’dir. Burada yayla evleri ile çevreli muhteşem bir manzara sizi karşılıyor.

Yöre halkından aldığımız bilgiye göre kışın yayla yolu tamamen kapanıyormuş. Bizde nisan ayında Pürenli’ye çıkmayı denediğimizde yayla yolları tamamen çamurla kaplı ve oldukça bozuk olduğu için geri dönmek zorunda kalmıştık. Mayıs- Haziran itibariyle yaylaya sorunsuz ulaşım sağlanabiliyor. Pürenli Yaylasının 360o panaromik görüntüsünü de buraya bırakıyoruz.

Pürenli Yaylası Kamp Alanı

Mis gibi yayla havası ve göl manzarasında kamp yapmak isteyenler için ideal bir yer. Yaylanın sakinliğinin tadını çıkarabilir, ahşap yayla evlerinin suya yansıması ile güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. İsterseniz yaklaşık 4 km ilerideki Balıklı yaylasına da uğrayabilirsiniz.

Pürenli yaylası
Pürenli yaylası

Son dönemde yaylanın sosyal medyada popülerleşmesi ile birlikte haftasonları çok kalabalık olabiliyor. Sakin bir kamp için haftaiçi tercih edilmesinde fayda var.

Sıkça Sorulan Sorular

Pürenli Yaylası Ulaşım

https://www.instagram.com/p/B6GsubOFF9S/?igshid=wzjg2lz6gxlm

Düzce kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status