Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
purenli yaylasi evimdoga

Pürenli yaylası, doğal güzelliklerle dolu Düzce‘nin en güzel yerlerinden biri. Gölyaka İlçesine bağlı olan Pürenli Yaylasının rakımı 1.400 m’dir. Burada yayla evleri ile çevreli muhteşem bir manzara sizi karşılıyor.

Yöre halkından aldığımız bilgiye göre kışın Pürenli yaylasının yolu tamamen kapanıyormuş. Bizde nisan ayında yaylaya çıkmayı denediğimizde yollar tamamen çamurla kaplı ve oldukça bozuk olduğu için geri dönmek zorunda kalmıştık. Mayıs- Haziran itibariyle yaylaya sorunsuz ulaşım sağlanabiliyor.

Pürenli Yaylası Kamp Alanı

Mis gibi yayla havası ve göl manzarasında çadır kampı yapmak isteyenler için ideal bir yer. Yaylanın sakinliğinin tadını çıkarabilir, ahşap yayla evlerinin suya yansıması ile güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. İsterseniz yaklaşık 4 km ilerideki Balıklı yaylasına da uğrayabilirsiniz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı, yaz aylarında gidilebilir.
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Yok
Tessis
Su kaynağı var.
Yeme içme yerleri yok. Tedarikli gidilmeli.

Düzce kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

40.643656, 31.048820
Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status