Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
tekirdağ kastro
Gezi Göller Kamp Marmara Bölgesi Tabiat Parkları

Kastro Çamlıköy Tabiat Parkı Tekirdağ

Perseid Meteor yağmurunu izlemek için cuma akşamından çadırımızla beraber Tekirdağ Kastro Çamlıköy Tabiat Parkı’na doğru yola çıktık. O gün İstanbul oldukça bulutluydu, Tekirdağ’a doğru yaklaştıkça gökyüzü bir açılıyor, bir bulutlarla kapanıyordu. Meteor yağmurunu izleyebilecek miyiz diye merakla yol alıyorduk. Tabiat parkına vardığımız da, yağmur yağmaya başlamıştı bile. Bu gece izleyemezsek yarın izleriz diyerek çadırımızı kurup, yerleştik. Yağmur damlalarının huzur verici sesiyle uyuduk.

Kastro Çamlıköy Kamp Alanı

Ertesi gün güzel açık bir havaya uyandık. Kamp alanının akşamki sakinliğinden eser kalmamıştı, havanın güzel olması fırsat bilen herkes buraya geliyordu sanki. Günübirlikçilerin yüksek sesli müzik açmaları da oldukça rahatsız ediciydi. Biran önce akşam olmasını istiyor ve meteor yağmurunu izleyebilmeyi umuyorduk. Karanlık çöküpte yıldızlar gökyüzünde görünmeye başladığında tabiat parkı içindeki kumsala doğru yola çıktık. Kumsala uzanıp, meteor yağmurunu seyre koyulduk.

Tekirdağ‘ın Saray ilçesinde bulunan Kastro Çamlıköy Tabiat Parkı içinde piknik alanları, tuvalet, market ve denize girebileceğiniz bir kumsal bulunuyor. Tabiat parkının bir tarafı doğal bir plaj konumundayken diğer tarafında da bir göl bulunmaktadır. İstanbul’a yakınlığı sebebiyle haftasonları oldukça kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. Sakin bir kamp alanı arıyorsanız tatil günleri dışında gitmenizi tavsiye ederiz.

Kastro Çamlıköy Tabiat Parkı hakkında detaylı bilgi ve kamp alanı ücretleri için website linkini buraya bırakıyoruz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Var
Tessis
Market mevcut. Yeme içme tesisi yok.
41.815361,27.987073
Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status