Evim Doğa
Evim Doğa
Gezi Kamp Marmara Bölgesi

Erikli Yaylası

Yalova’da bulunan Erikli Yaylası arkadaşlarımızı da kampa alıştırdığımız doğayla iç içe ve çadır kampı için oldukça ideal bir yer. Yayla bahar aylarında papatyalarla kaplı yemyeşil bir çayıra dönüşüyor.

Erikli Yaylası Kamp Alanı

Kamp alanında telefon şebekeleri kullanılamıyor. Yayladan patika yolu takip ederek ana yola çıktığınızda ise az da olsa Turkcell’in çektiğini görebilirsiniz. Alanda temiz su kaynağı mevcut. Ancak tuvalet, market, restorant gibi hizmetler bulunmuyor.

Erikli Yaylası Kamp Yerimiz
Papatyalarla kaplı kamp yerimiz

Erikli Yaylası, doğa ile iç içe ve sakin bir yer arayanlar için ideal olabilir. Ayrıca yaylanın rakımı yüksek olduğundan geceleri oldukça soğuk olduğunu hatırlatmak isteriz, bu yönde tedarikli gitmenizde fayda var.

Aktiviteler

Bölge aynı zamanda trekking turları için de sıkça tercih edilen bir yer. Burada orman içinden yarım saatlik bir yürüyüşle kolayca ulaşabileceğiniz çifte şelaleler bulunuyor. Seyir teraslarında manzaranın tadını çıkarıp, güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Erikli Yaylası Şelale
Erikli Çifte Şelale

Erikli yaylasının yaklaşık 3 km ilerisinde Dipsiz Göller olarak adlandırılan biri büyük biri küçük 2 göl karşınıza çıkacak. Kamp ve günübirlik kullanım için uygun bir bölge. Kamp için diğer alternatiflerde Erikli yaylasından 10 km uzaklıkta bulunan Karlık ve Delmece Yaylalarıdır. Dipsiz Gölleri geçtikten yaklaşık 5 km sonra Delmece ve Karlık yaylalarına çıkan yol ayrımına gelmiş olacaksınız. Sağ taraftaki toprak yoldan Karlık Yaylasına, sol taraftaki toprak yoldan Delmece Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Karlık yaylası kamp alanı hakkında detaylı bilgi için yazımızı buraya bırakıyoruz.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı, çadır kurulabilir.
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Var
Tessis
Su kaynağı ve yeme içme tesisleri var.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status