Evim Doğa
Evim Doğa
Kuzuyayla Tabiat Parkı
Gezi Kamp Marmara Bölgesi Tabiat Parkları

Kuzuyayla Tabiat Parkı

Kuzuyayla Tabiat Parkı, Kartepe kayak merkezi yolu üzerinde kurulmuş, pek çok doğal güzelliği barındıran bir tabiat parkımızdır. Ulaşımı kolay ve çevre illere yakındır. Kuzuyayla Tabiat Parkı‘nı keşfedişimiz aslında başka bir hikayeye dayanıyor. Papaz çayırı‘nda (Papaz Çayırı Kamp Yeri) kamp yapma planımız değişince,  Kuzuyayla bu bölgede kamp yapılacak bir alternatifimiz oldu.

Akşam karanlık çöktüğünde ancak Kuzuyayla’ya varabilmiştik. Fenerler yardımıyla çadırımızı kurduk. Havanın oldukça serin olması Kartepe’ye bu kadar yakın olmamız sebebiyle hiç şaşırtmıyordu. Hemen ateşimizi yakmaya koyulduk. Papaz çayırı macerası bizi epey yormuştu. Ateşimiz de yanınca keyfimiz tekrar yerine geldi.

Kuzuyayla Tabiat Parkı Kampı
Ateş başında yorgunluk atarken.

Kuzuyayla Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sabah ise adeta bir rüya gibiydi, muhteşem bir manzaraya gözlerimizi açtık. Sonbaharın tüm güzelliği gözlerimizin önündeydi. Bizim için sonbaharın yeri ayrı olsa da, Kuzuyaylanın her mevsimi ayrı güzeldir. Geçtiğimiz nisan ayında Kuzuyayla‘ya çıktığımızda ilkbaharla karşılaşmayı beklerken 2 metreyi geçen kar kalınlığı ile karşılaşmıştık. 😀 Doğal olarak kışın metrelerce yağan karın ardından ilkbahar da bir hayli geç geliyor buraya, tedarikli gitmekte fayda var.

Kuzuyayla sonbahar
Kuzuyaylada sonbahar sabahı, yapraklardan yollar ..

İstanbul’a 1 saat uzaklıkta bir doğa harikası olması sebebiyle haftasonları kalabalık olabiliyor. Ancak tabiat parkı içinde kamp yapılabilecek çok fazla alan var, kolaylıkla doğayla baş başa kalabileceğiniz sakin bir köşe bulabilirsiniz. Kuzuyayla hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzuyayla Ulaşım

Kocaeli kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status