Evim Doğa
Evim Doğa
Karlık Yaylası
Gezi Göller Kamp Marmara Bölgesi Yaylalar

Karlık Yaylası Yalova

Karlık Yaylası doğal güzellikleri ile ünlü Yalova’nın görülmesi gereken yerlerinden biridir. Yalova Teşvikiye Köyü üzerinden gelirken önce Erikli Yaylasını ardından Dipsiz Gölü geçiyorsunuz. Devam ettiğinizde ise Delmece ve Karlık yaylalarına çıkan yol ayrımına gelmiş olacaksınız. Sağ taraftaki toprak yolu takip ederek Karlık yaylasına ulaşabilirsiniz.

Karlık Yaylası Kamp Alanı

Karlık Yaylası her mevsim ayrı bir güzellikle sizi karşılıyor. Kışın sular altında kaldığından göl, yazın ise yaylaya dönüşüyor. Martın ilk haftası yaptığımız kampta yayla tamamen sular altındaydı.

Karlık yaylası
Yayla sisler içinde

Gölün karşı tarafına rüzgar gülleri kurulmuş. Rüzgar güllerini karşımıza alıp, göl kenarındaki ağaçlık bölgeye çadırımızı kurduk. Karlık Yaylası’na geldiğimiz ilk gün sıcacık güneşle baharı kucaklarken, akşamına sağanak yağmur ve dolu bizi bir güzel ıslattı. Mevsim geçişlerinde hava oldukça değişken olabiliyor, tedarikli olmakta fayda var. Yaz mevsimi bile olsa yaylalarda akşamları hava sıcaklığı ciddi oranda düşüyor. Bu nedenle yanınıza kalın kıyafetler ve sizi ısıtacak enerji verici yiyecekler almanızı tavsiye ederiz. Doğa ile iç içe, sakin bir kamp için ideal bir yer. Çevrede herhangi bir tesis yok. Yaylaya gelirken tüm ihtiyaçlarınızı alıp, gelmelisiniz.

Karlık Yaylası’nda bir anda doluya tutulduğumuz anları aşağıya bırakıyoruz. YouTube Kanalımıza abone olup bizi desteklerseniz çok seviniriz. 🤗

Sıkça Sorulan Sorular

Karlık Yaylası’nda kamp yapmak ücretli mi?

Karlık Yaylası’nda kamp yapmak ücretsiz.

Bölgede işletme veya tesis var mı?

Doğal kamp alanı, herhangi bir tesis yok.

Yakınlarda bakkal veya market var mı?

Yol üzerindeki köylerde küçük marketler bulunuyor.

İçme suyu veya çeşme var mı?

İçme suyu ve çeşme yok.

Kamp alanında tuvalet var mı?

Kamp alanında tuvalet yok.

Elektrik var mı?

Kamp alanında elektrik yok.

Telefon çekiyor mu?

Telefon çekiyor.

Ateş yakmak serbest mi, odun var mı?

Orman içlerinde kuru odun bulanabilir. Yer ateşi ve mangal yakılabilir.

Bölgede yabani hayvan var mı?

Bölgede yabani hayvan var.

Karavan için uygun mu?

Karavan için uygun.

Kamp alanı hakkında sorularınız varsa yorumlar bölümünden bize sorabilirsiniz.

Karlık Yaylası Ulaşım

40.581692, 28.990378
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status