Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Karlık Yaylası
Gezi Göller Kamp Marmara Bölgesi Yaylalar

Karlık Yaylası Yalova

Karlık Yaylası doğal güzellikleri ile ünlü Yalova’nın görülmesi gereken yerlerinden biridir. Yalova Teşvikiye Köyü üzerinden gelirken önce Erikli Yaylası’nı ardından Dipsiz Gölü geçiyorsunuz. Devam ettiğinizde ise Delmece ve Karlık yaylalarına çıkan yol ayrımına gelmiş olacaksınız. Sağ taraftaki toprak yolu takip ederek Karlık yaylasına ulaşabilirsiniz.

Karlık Yaylası Kamp Alanı

Karlık Yaylası her mevsim ayrı bir güzellikle sizi karşılıyor. Kışın sular altında kaldığından göl, yazın ise yaylaya dönüşüyor. Martın ilk haftası yaptığımız kampta yayla tamamen sular altındaydı.

Karlık yaylası
Yayla sisler içinde

Gölün karşı tarafına rüzgar gülleri kurulmuş. Rüzgar güllerini karşımıza alıp, göl kenarındaki ağaçlık bölgeye çadırımızı kurduk.  Yaylaya geldiğimiz ilk gün sıcacık güneşle baharı kucaklarken, akşamına sağanak yağmur ve dolu bizi bir güzel ıslattı. Mevsim geçişlerinde hava oldukça değişken olabiliyor, tedarikli olmakta fayda var.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
 Yok
Tessis
Su kaynağı yok.
40.581692, 28.990378
Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status