Evim Doğa
Evim Doğa
Ege Bölgesi Gezi Göller Kamp Tabiat Parkları

Karagöl Tabiat Parkı İzmir

Karagöl tektonik hareketlerle oluşmuş bir heyelan gölüdür. Yamanlar dağı üzerinde bulunduğundan oldukça yüksekte ve yazın İzmir’de olduğunuzu unutturacak kadar serin bir havaya sahiptir. Karagöl Tabiat Parkı kamp için oldukça elverişlidir. Güneşin doğuşu ve batışında ayrı bir güzelliğe bürünen Karagöl’de muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Karagöl Tabiat Parkı kamp
Karagöl Tabiat Parkı

Karagöl Kamp Alanı

Karagöle geldiğimizde akşam olmak üzereydi. Çadırımızı kurduktan sonra kamp yerimizin hemen arkasında çok güzel bir manzara ve seyir yeri bizi bekliyordu. Sandalyelerimizi aldık ve güneşin batışını izlemeye koyulduk.

Karagöl Tabiat Parkı
Karagölde gün batımı

Karagöl kamp alanı geceleri sakin ve rahat olmasına rağmen, gündüz gelen piknikçilerin kalabalığı rahatsız edebilir. Bu nedenle haftasonları ve tatil günleri tercih etmemenizi tavsiye ederiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Karagöl Ulaşım

Karagöl Tabiat Parkı kamp alanına ulaşım için 2 alternatif yol bulunmakta. Alaniçi Köyüne gelmeden önce bozuk ve orman içi bir yol bulunmakta. Genellikle köylüler bu yolu kullanarak göle ulaşmayı tercih ediyorlar. Diğer yol ise İzmir tarafından gelindiği için daha uzak oluyor. Ama daha düzgün ve rahat bir yol. İzmir yolunu tercih etmenizi tavsiye ederiz.(İstanbul üzerinden gelecekler İzmir yolunu tercih edin.) Biz de daha kestirme olur düşüncesiyle bu orman yoluna girdik ancak bu yolu kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yol tamamen bozuk ve orman içerisinden gidildiği için navigasyonlarda pek yardımcı olamıyor. Yön duygularımıza güvenip, kaybolmadan Karagöl’e ulaşabildik. Ancak diğer yolun çok daha rahat olduğunu öğrenince boşa vakit kaybettiğimizi farkettik.

Bir diğer Karagöl ise Ankara Kızılcahamam yöresinde bulunmaktadır. Karagöl Jeositi kamp alanı hakkındaki yazımız için tıklayın.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status