Evim Doğa
Evim Doğa
Livera Kamping
Kamp Karadeniz Bölgesi

Trabzon Livera Camping

Livera Camping, Trabzon Maçka’da doğayla iç içe ve çevreye duyarlı bir kamp alanı. İster oda konforundaki otantik oba çadırlarında ister yeşillikler içinde çadırınızda konaklayabilirsiniz. Kamp alanı Maçka merkezden 8 km uzaklıkta. Merkezden yönlendirme tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Navigasyon yanlış yönlendirebiliyor, bu nedenle tabelaları takip etmenizi tavsiye ederiz.

Aslında biz Trabzon’u Karadeniz turumuzun en sonuna bırakmıştık. Hava şartlarından dolayı Sis Dağı’nda kalamayınca planı değiştirip Trabzon Livera Camping’e gitmeye karar verdik.

Livera Camping Çadır Kamp Alanı

Sis dağı macerasından sonra gece saatlerinde ancak Livera Camping‘e varabilmiştik. Burayı pek çok kamping tesisi gibi etrafı çitlerle çevrili küçük bir bahçe sanmayın. Merkeze 8 km uzaklıkta olmasına rağmen tamamen doğanın, çam ağaçlarının içinde bir yer. Çevrede sizi rahatsız edebilecek hiç bir şey yok, tamamen doğa ile baş başa kalabiliyorsunuz. Biz hemen üst taraftaki düzlük alana çadırımızı attık. Sis nedeniyle burada da manzaramız yoktu. Ancak arkamız alabildiğince çam ağaçlarıyla kaplıydı.

Livera Camping Trabzon Kamp
Livera Camping – Kampımızı kurduğumuz düzlük alan

Livera Camping’de konakladığımız süre boyunca tuvaletler ve ortak alanlar tertemizdi. İşletme sahipleri de oldukça iyi insanlar, size her konuda yardımcı oluyorlar. Ayrıca çadır ve karavan kamp alanlarının yanı sıra otantik oba çadırlarında oda konforunda konaklama imkanınız da var. Detaylı bilgi ve rezervasyon için site linkini buraya bırakıyoruz.

Sabah ise sağanak yağışı ile uyandık. Çok yoğun bir yağış vardı. Hafiflemesini beklemekten başka çaremiz yoktu. Biraz hafifleyince hemen eşyalarımızı ve çadırı toplamaya koyulduk. Çok hızlı bir şekilde toplanmamıza rağmen gene de sırılsıklam olmuşuz. Buradan rotamızı Rize’ye çevirdik.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Kamping tesisi
Camp Fire
Mangal ve önceden belirlenen yerlerde ateş yakılabilir.
Toilet
Var
Tessis
Kafe mevcut.

Kamp alanları hakkındaki sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

“Doğu Karadeniz Kamp ve Gezi Rehberi” yazımıza da buraya bırakıyoruz. Kamp maceralarımızı yakından takip etmek isterseniz YouTube Kanalımıza da bekleriz. 🙂

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status