Giresun Sis Dağı
Kamp Karadeniz Bölgesi Yaylalar

Giresun Sis Dağı Yaylası

Giresun Görele ilçesinde bulunan Sis Dağı Yaylası, Trabzon ve Giresunluların ortak kullandığı bir yayladır. Sis Dağı‘nın en yüksek noktası 2182 metre yüksekliğindedir. Sis Dağı’na sisler içinde kıvrıla kıvrıla uzunca bir süre tırmanarak ulaşabiliyorsunuz. Tırmanırken görüş mesafesi yer yer 1 metrenin altına düşüyor.

Giresun Sis Dağı
Sis dağına tırmanırken verdiğimiz molada yoldan bir kare.

Sis Dağı Kamp Alanı

Sis Dağı yaylasında sanki tüm bulutların üstündeymiş hissi veren bir manzara sizi karşılıyor. Ne yazık ki biz buna şahit olamadık.  Tepeye çıktığımızda sis bulutlarının üzerinde olmayı beklerken göz gözü görmeyecek derecede her yer sisle kaplıydı. Tepede hava oldukça soğuk, sis bulutları yağmur gibi ıslatıyordu. Sis belki dağılır diye bir süre bekledikten sonra çadır kurmak için korunaklı bir yer bakındık. Ancak sis bulutları dağılacak gibi değildi. Ağustos sonu olmasına rağmen hava şartları oldukça sert olduğundan sis dağında kalmayıp tekrar aşağı inmeye karar verdik.

Her sene temmuz ayında Sis Dağı yayla şenlikleri yapılıyormuş. Seneye tekrar temmuz ayında gitmeyi planlıyoruz. Sis Dağı’nda kalamayınca rotamızı Trabzon’a çevirdik. Konaklama için Maçka’da yeşillikler içinde bulunan Livera Camping’i tercih ettik. Kamp alanı hakkında detaylı bilgileri LIVERA CAMPING yazımızda bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sis Dağı Yaylası Ulaşım

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status