Sahinler kamp ankara

Şahinler Tabiat ParkıKızılcahamam bölgesinde kamp yapılabilecek zengin orman varlığına sahip bir bölgedir. Kızılcahamamdan, Ankara-Bolu otoyolunu takip ettikten sonra 30. km de yol üzerinde yolun sağında görünüyor. Daha detaylı yol tarifini altaki haritadan alabilirsiniz.

Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kırk hektarlık bir alanda, karaçam, sarıçam, kayın ve meşe ağaçlarından oluşan tabiat parkının girişinde Şahinler göleti bulunmakta ve çevresinde balık tutulabilmektedir. Göl çevresi daha çok piknik alanları olarak kullanılmaktadır ve kamp için sakinlik arayanlar göl çevresini tercih etmeyebilir. Orman içindeki düzlükler tercih edilerek oldukça sakin bir kamp yapılabilir. Tabiat Parkı ayrıca doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimi içinde oldukça idealdir.

Şahinler Tabiat Parkı kamp
Şahinler Tabiat Parkı

Ankara – Bolu otoyolu üzerinde bulunan Şahinler Göleti’ne asfalt yol üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Ulaşımının kolay oluşu ve Ankara ile Bolu illerinin ortasında yer alması nedeniyle her iki ildende ziyaretçi çekmektedir.

Çevredeki diğer kamp alanların kapatılmasından sonra buranın doğal güzelliğinin kaybetmemesini ve kamp alanı olarak kalmasını diliyoruz. Şahinler Göleti kamp alanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Şahinler Tabiat Parkı Ulaşım

Ankara’da kamp yapmak için önerebileceğimiz bir diğer güzel yer olan Karagöl Jeositi hakkındaki yazımızı da buraya bırakıyoruz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status