Evim Doğa
Evim Doğa
bozcaada kamp
Ege Bölgesi Gezi Kamp

Bozcaada Camping

Bozcaada, Çanakkale’ye bağlı küçük ama oldukça popüler bir tatil yeri. Bozcaada’ya ulaşım Geyikli iskelesinden feribot (arabalı vapur) ile sağlanıyor. Yaz döneminde ada çok kalabalık olduğundan araç ile geçmek yerine yaya olarak gitmenizi tavsiye ederiz. Yürüyerek ya da bisiklet ile adayı gezebilirsiniz.

Bozcaada’da pek çok konaklama alternatifi mevcut. Ancak Bozcaada Camping adadaki tek kamp alanı.

Bozcaada Camping Kamp Alanı

Bozcaada Camping‘de ister çam ağaçları altında kendi çadırınızda, ister kamp alanındaki hazır çadırlarda yada bungalov evlerde konaklayabilirsiniz. Kamp alanında elektrik, tuvalet, duş, market ve kafe/restoran hizmeti mevcut.

bozcaada kamp
Bozcaada kamp alanı

Detaylı bilgi ve rezervasyon için site linklerini buraya bırakıyoruz.

Aktiviteler

Adanın güneyinde yer alan kamp alanı merkeze de oldukça yakın 5 km uzaklıkta. Bisikletle kamp alanından çıkıp ada sokaklarını keşfe çıkabilirsiniz. Bozcaada’da uzun yıllardır bağcılık ve şarapçılık yapılıyor. Şarap fabrikalarını gezip, tadım etkinliklerine katılabilirsiniz. Sonrasında adanın en batı ucuna Polente Feneri‘ne (Batı Burnu) doğru yol alıp, gün batımını ada şarabınız eşliğinde izleyebilirsiniz. Ayrıca görkemli Bozcaada Kalesi‘ni görmeyi ve Çiçek Pastanesi‘nde bir mola verip, lezzetli kurabiyelerin tadına bakmayı da unutmayın.

bozcaada
Bozcaada kalesi
Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Kamping tesisi
Camp Fire
Kamp ocağı
Toilet
Tuvalet ve duş var.
Tessis
Market ve cafe/restaurant hizmeti mevcut.

Çanakkale gezilecek yerler ve kamp alanları tavsiyelerimiz için diğer yazılarımızı da aşağıya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status