Evim Doğa
Evim Doğa
Taraklı Karagöl Kamp Alanı
Gezi Göller Kamp Marmara Bölgesi Yaylalar

Taraklı Karagöl Yaylası ve Göleti

Taraklı da bulunan Karagöl Yaylası ve Göleti Sakarya’nın görülmesi gereken yerlerinden biridir. Başka bir Karagöl İzmir de bir diğeri de Ankara Kızılcahamam yöresinde bulunmaktadır. İzmir Karagöl Tabiat Parkı ve Işıkdağı Karagöl yazılarımıza bakabilirsiniz.

Taraklı Karagöl Kamp Alanı

Geçtiğimiz mart ayında Karagöl‘e geldiğimizde mevsim geçişi olduğundan su yükselmiş, göl çevresindeki büyük bir bölgeyi tamamen yumuşak balçık haline getirmişti. Gölün diğer tarafına geçerek tepelik olan bir bölgeye kampımızı kurduk. Göl çevresinde belli noktalarda piknik masaları mevcut. Tabi kışın su yükseldiğinden dolayı bu masalarında bir kısmı göl içinde kalmıştı.

taraklı karagöl kamp yeri
Gölün karşısındaki kamp yerimiz.

Taraklı Karagöl çevresinde yürüyüş yapabilir, güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Alanın etrafı çitle çevrilmiş, herhangi bir yaban hayvanı için endişelenmenize gerek yok. Karagöl yaylası, Sakarya kamp alanları arasında çevresindeki trekking rotaları ve ilgi çekici menderes oluşumları nedeniyle çokça ziyaret edilen bir yer. Karagölün yaz sezonunda kolay ulaşımı sebebiyle oldukça kalabalık olacağını düşünmekteyiz. Kamp için sezon dışı tercih edilmesinde fayda var. Ayrıca göl çevresi yoğun ağaçlı bir bölge değil, bu nedenle güneşten korunmak için yanınızda tente bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Karagöl Yaylası Ulaşım

Karagöl yaylası dışında, Sakarya kamp alanları ve gezilecek yer tavsiyelerimiz için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gamze
Gamze
3 yıl önce

Karagöl çevresinde bir işletme mi mevcut ücreti tam olarak kim alıyor ve ücret hakkında bilgi verebilir misiniz?

Evim Doğa
Evim Doğa
Yönetici
Reply to  Gamze
3 yıl önce

Merhabalar, bizim gittimiz zamanda işletme bulunmuyordu. Mevsim dışında gitmiştik. Muhtemelen şu anda işletme vardır. WC ve masalar mevcuttu, bu sebepten köylüler tarafından işletiliyor ve cüzzi bir ücreti olabilir. Fakat, kamping işletmesi bulunacağını düşünmüyoruz.

Zeynep
Zeynep
2 yıl önce

Sakaryada kamp yapmak yasak sanırım kamp yapilabiliyormuyuz şuan

Murat
Murat
Reply to  Zeynep
2 yıl önce

Muhtemelen yasak. Bizde şansımızı deneyeceğiz

İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status