Evim Doğa
Evim Doğa
English EN German DE Russian RU Turkish TR
Taraklı Karagöl Kamp Alanı
Gezi Göller Kamp Marmara Bölgesi Yaylalar

Taraklı Karagöl Yaylası ve Göleti

Taraklı da bulunan Karagöl Yaylası ve Göleti Sakarya’nın görülmesi gereken yerlerinden biridir. Başka bir Karagöl İzmir de bir diğeri de Ankara Kızılcahamam yöresinde bulunmaktadır. İzmir Karagöl Tabiat Parkı ve Işıkdağı Karagöl yazılarımıza bakabilirsiniz.

Taraklı Karagöl Kamp Alanı

Geçtiğimiz mart ayında Karagöl‘e geldiğimizde mevsim geçişi olduğundan su yükselmiş, göl çevresindeki büyük bir bölgeyi tamamen yumuşak balçık haline getirmişti. Gölün diğer tarafına geçerek tepelik olan bir bölgeye kampımızı kurduk.

taraklı karagöl kamp yeri
Gölün karşısındaki kamp yerimiz.

Göl çevresinde belli noktalarda piknik masaları mevcut. Tabi bunlarında bir kısmı göl içinde kalmıştı. Gölet çevresinde yürüyüş yapabilir, güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Alanın etrafı çitle çevrilmiş, herhangi bir yaban hayvanı için endişelenmenize gerek yok. Ancak kolay ulaşımı nedeniyle yaz sezonunda oldukça kalabalık olacağını düşünmekteyiz. Kamp için sezon dışı tercih edilmesinde fayda var.

Kamp Alanı Bilgileri
AksiyonAçıklama
Tent
Doğal kamp alanı
Camp Fire
Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir.
Toilet
Var
Tessis
Su kaynağı var.
40.501389, 30.585278

Sakarya kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

Bunu Paylaş
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status