Evim Doğa
Evim Doğa
Taraklı Karagöl Kamp Alanı
Gezi Göller Kamp Marmara Bölgesi Yaylalar

Taraklı Karagöl Yaylası ve Göleti

Taraklı da bulunan Karagöl Yaylası ve Göleti Sakarya’nın görülmesi gereken yerlerinden biridir. Başka bir Karagöl İzmir de bir diğeri de Ankara Kızılcahamam yöresinde bulunmaktadır. İzmir Karagöl Tabiat Parkı ve Işıkdağı Karagöl yazılarımıza bakabilirsiniz.

Taraklı Karagöl Kamp Alanı

Geçtiğimiz mart ayında Karagöl‘e geldiğimizde mevsim geçişi olduğundan su yükselmiş, göl çevresindeki büyük bir bölgeyi tamamen yumuşak balçık haline getirmişti. Gölün diğer tarafına geçerek tepelik olan bir bölgeye kampımızı kurduk. Göl çevresinde belli noktalarda piknik masaları mevcut. Tabi kışın su yükseldiğinden dolayı bu masalarında bir kısmı göl içinde kalmıştı.

taraklı karagöl kamp yeri
Gölün karşısındaki kamp yerimiz.

Taraklı Karagöl çevresinde yürüyüş yapabilir, güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Alanın etrafı çitle çevrilmiş, herhangi bir yaban hayvanı için endişelenmenize gerek yok. Karagöl yaylası, Sakarya kamp alanları arasında çevresindeki trekking rotaları ve ilgi çekici menderes oluşumları nedeniyle çokça ziyaret edilen bir yer. Karagölün yaz sezonunda kolay ulaşımı sebebiyle oldukça kalabalık olacağını düşünmekteyiz. Kamp için sezon dışı tercih edilmesinde fayda var. Ayrıca göl çevresi yoğun ağaçlı bir bölge değil, bu nedenle güneşten korunmak için yanınızda tente bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Taraklı Karagöl’de kamp yapmak ücretli mi?

Taraklı Karagöl’de kamp yapmak ücretli.

Bölgede işletme veya tesis var mı?

Doğal kamp alanı, herhangi bir tesis yok.

Yakınlarda bakkal veya market var mı?

Yol üzerindeki köylerde küçük marketler bulunuyor.

İçme suyu veya çeşme var mı?

İçme suyu ve çeşme var.

Kamp alanında tuvalet var mı?

Kamp alanında tuvalet var.

Elektrik var mı?

Kamp alanında elektrik yok.

Telefon çekiyor mu?

Telefon çekiyor.

Ateş yakmak serbest mi, odun var mı?

Göl çevresi yoğun ağaçlı bir bölge değil. Karagöle gelmeden orman içlerinde kuru odun bulanabilir. Yer ateşi ve mangal yakılabilir.

Bölgede yabani hayvan var mı?

Göl çevresi tel örgü ile çevrili, yabani hayvan tehlikesi yok.

Karavan için uygun mu?

Karavan için uygun.

Karagöl Yaylası Ulaşım

40.501389, 30.585278

Karagöl yaylası dışında, Sakarya kamp alanları ve gezilecek yer tavsiyelerimiz için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status