cigdem yaylası kamp
Gezi Kamp Marmara Bölgesi Yaylalar

Sakarya Çiğdem Yaylası

Sakarya Hendek’te bulunan Çiğdem Yaylası çam ağaçları ile çevrili güzel yaylarımızdan biri. İstanbuldan gelirken Sakarya üzerinden yayla tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Yayla yolu oldukça düzgün, toprak yol.

Çiğdem Yaylası güzel doğası ve şehre yakınlığı sebebiyle oldukça tercih edilen bir yer. Yaylaya geldiğinizde yapılaşmanın çok fazla olduğunu göreceksiniz. Biz bahar dönemi gittiğimizde henüz yayla sezonu açılmadığından gayet sakindi. Ancak yaz aylarında oldukça yoğun olacağını düşünmekteyiz.

çiğdem yaylası
Çiğdem Yaylası kuş bakışı

Gezilecek Yerler

Çiğdem Yaylası‘ndan çam ağaçları içindeki orman yolunu takip ederek Turnalık Yaylası‘na geçebilirsiniz. Yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüş sonrasında, Turnalık Yaylası ortasında bulunan yangın göleti ve yayla evleri ile sizi karşılayacaktır. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.

Turnalık Yaylası
Turnalık Yaylasından kartpostal.

Çiğdem Yaylası Kamp Alanı

Her iki yaylada da yapılaşma fazla olduğundan kampımızı 2 yayla arasında kalan ormanlık alana kurduk. Burada çam ağaçları ile çevrili kamp yapılabilecek pek çok yer mevcut. 1500 m rakımın üzerinde bulunan bölgenin havası çok değişken. Güneşli hava birden yağmura ve sise dönüşebiliyor. Kampımız tam bahar gecişine denk geldiğinden çok fazla yağmur yağdı.  Tedarikli olmakta fayda var. Kamp yaptığımız süre boyunca herhangi bir vahşi hayvanla karşılaşmadık. Sincaplar ve cıvıldayan kuşlar komşumuz oldu.

Çiğdem yaylası kamp yeri
Çam ağaçları arasında, bulduğumuz sakin çadır yerimiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çiğdem Yaylası Ulaşım

Sakarya kamp alanları ve gezilecek yerler için diğer yazılarımızı da buraya bırakıyoruz.

guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Asım Arı
Asım Arı
3 yıl önce

Çiğdem yaylasına gidenler güzel anlatıyor ancak gittikçe çöp alanı haline geliyor.Çöplerimizi orada bırakmasak olmazmı?

Evim Doğa
Evim Doğa
Yönetici
Reply to  Asım Arı
3 yıl önce

Kesinlikle size katılıyoruz. Malesef, bizde her gittiğimiz yerde çöpler ile karşılaşıyoruz. Elimizden geldiğince temizlemeye özen gösteriyoruz. Her zaman dediğimiz gibi sadece ayak izimizi doğada bırakmalıyız!

İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status