Evim Doğa
Evim Doğa
Çamlıca Gölü
Kamp Marmara Bölgesi

Sakarya Kamp ve Karavan Alanları

İstanbul’a yakınlığı sebebiyle kamp için en çok tercih ettiğimiz illerden biri de Sakarya. Biz de sizler için Sakarya en iyi kamp yerleri ve ücretsiz kamp ve karavan alanlarını içeren bir liste hazırladık.

1- Keremali Yaylası ve Çamlıca Gölü

Keremali Yaylası ve Çamlıca gölü güzel manzarası ve sakinliği ile kamp yapmaya oldukça elverişli. Sakarya’nın en yüksek noktası olan Keremali dağı üzerinde yer alan yaylaya Akyazı üzerinden ulaşım sağlanıyor. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Keremali Yaylası Sakarya kamp
Keremali Yaylası

2- Davlumbaz Yaylası

1300 m yüksekliğindeki Davlumbaz Yaylası, Akyazı Dokurcun sınırları içinde bulunuyor. Geniş düzlüklere sahip Davlumbaz yaylasında kamp yapıp, kuşbakışı Sülüklügöl manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Dokurcun üzerinden yaylaya ulaşım sağlanıyor. Sülüklügölden trekking ile de Davlumbaz Yaylasına çıkabilirsiniz.

Davlumbaz Yaylası Sakarya kamp
Davlumbaz Yaylası

3- Çiğdem Yaylası

Sakarya Hendek’te bulunan Çiğdem Yaylası, çam ağaçları ile çevrili yemyeşil düzlükleri ve yayla evleriyle kartpostalları aratmıyor. Yaylanın mis gibi havasında kamp atabilir orman içi patikaları takip ederek komşu yaylalara yürüyüş yapabilirsiniz. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Çiğdem Yaylası
Çiğdem Yaylası

4- Turnalık Yaylası

Sakarya Akyazı’da bulunan Turnalık Yaylası, Çiğdem yaylasına 1,5 km uzaklıkta bulunan küçük ama güzel bir yayla. Çam ağaçları ile çevrelenmiş yayla evleri ve ortasındaki göleti ile kartpostalları aratmayan bir manzara sunuyor.

Turnalık Yaylası

5- Sultanpınar Yaylası

Sultanpınar yaylası, orman ile çevrili geniş düzlüklerden oluşan, iki ayrı gölü bulunan Sakarya’nın en güzel yaylalarından biri. İster göl kenarında kekik kokularıyla kaplı çimlerde ister ağaçlık bölgede kamp atabilirsiniz. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Sultanpınar Yaylası

6- Soğucak Yaylası

Sakarya Sapanca ilçesi sınırlarında bulunan Soğucak Yaylası, isminin hakkını verircesine her daim soğuk dersek yalan olmaz. Rüzgardan korunmak için ağaçlık alanlarda kamp atılabilir.

Soğucak Yaylası

7- Maden Deresi ve Şelalesi

Sakarya Karasu’da bulunan Maden Deresi ve Şelalesi, hem trekking hem de kamp yapmak isteyenler için ideal bir yer. Derenin sesini dinleyerek yürüyüş yapabilirsiniz. Kamp için dere kenarını ya da geniş çimlik alanları tercih edebilirsiniz. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Maden Deresi Sakarya kamp
Maden Deresi

8- Acelle Yaylası

Sakarya Akyazı ilçesi sınırlarında bulunan bir diğer güzel yayla da Acelle Yaylasıdır. Yayla büyük bir gölet ve çok sayıda yayla evi ile çevrilidir. Sultanpınar Yaylasına komşu olan Acelle Yaylasında her sene temmuz ayında yayla şenlikleri yapılmaktadır.

Acelle Yayla Şenlikleri
Acelle Yayla Şenlikleri

9- Taraklı Karagöl Yaylası ve Göleti

Sakarya Taraklı da bulunan Karagöl Yaylası trekking turları tarafından sıklıkla tercih edilen bir yer. Göl kenarında kamp atılacak geniş düzlükler mevcut. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Taraklı Karagöl

Sakarya en iyi kamp ve karavan alanları listemizin sonuna geldik. Yeni yerlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız mail listemize katılın!

Kamp alanları hakkında sorularınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

“Türkiyenin En İyi 10 Kamp Alanı ve “Marmara Bölgesi En İyi Kamp Alanları” yazılarımıza da buraya bırakıyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ YAZILAR
Bengü & Doğancan
Doğa

Doğa hayatını deneyimleyen ve doğanın içinde yaşamayı seven, günümüzün sıradanlığından çıkıp, doğa hayatına özlem duyan gezgin çiftiz. Deneyimlediğimiz doğal yaşamı fotoğraflayıp, gezilerimizdeki tecrübelerimizi ve maceralarımızı paylaşıyoruz. Aynı zamanda kamp kültürünün yaygınlaşmasını, doğayı seven ve koruyan toplum bilinci gelişmesini destekliyoruz.

Bizi Takip Edin!


DMCA.com Protection Status